Eaton 5P 1150iR
Gen 2 - UPS - 920 Watt - 1150 VA - med Network Card-MS
Funktioner
| UPS topologi | Interaktivt indgangsstik |
| Output strømkapacitet (VA) | 1,15 kVA |
| Udgangseffekt | 920 W |
| Bølgeform | Sine |
| Indgående driftsspænding (min.) | 150 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 294 V |
| Indgangsfrekvens | 47/70 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 200 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Automatisk spændingsregulering (AVR) | Ja |
| Varmeafgivelse | 465 BUT/t |
| Antal indgående faser | 1 |
| Antal udgående faser | 1 |
| Effektivitet | 98,2% |
| Strøm faktor | 0,8 |
| Støjniveau | 35 dB |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder |
| Strømstik | C14 forbinder |
| AC udgange, antal | 6 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| USB porttype | USB Type-B |
| Seriegrænseflade | Ja |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| Antal serielle porte | 1 |
| Port til netværkskort | Ja |
Batteri
| Batteriteknologi | Blybatterier (VRLA) |
| Batterikapacitet | 9 At |
| Batterispænding | 6 V |
| Antal battericeller | 4 |
| Typisk backup tid ved halv styrke | 12,5 min. |
| Hot-swap batteri | Ja |
Design
| Formfaktor | Reolbeslag |
| Rackkapacitet | 1U |
| Produktfarve | Sort, Sølv |
| Skærmtype | LCD |
| LED-indikatorer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
Emballage indhold
| Rack monteringskit | Ja |
| Kabler inkluderet | USB kabel |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Godkendelser
| Overholdelse af affald af elektrisk og elektronisk udstyr (WEEE) | Ja |
| Compliance-certifikater | Lavspændingsdirektivet (LVD), RoHS |
| Certificering | EMC IEC/EN 62040-1 IEC/EN 62040-2 IEC/EN 62040-3 UL 1778 CSA-C22.2 CE UKCA Cm Ukr KCC cTUVus BIS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 438 mm |
| Dybde | 509 mm |
| Højde | 43,2 mm |
| Vægt | 14,3 kg |