Online USV ZINTO A 1500
UPS - 1350 Watt - 1500 VA
Funktioner
| UPS topologi | Interaktivt indgangsstik |
| Output strømkapacitet (VA) | 1.5 kVA |
| Udgangseffekt | 1350 W |
| Indgående driftsspænding (min.) | 176 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 274 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 208 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Regulering af udgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Regulering af udgangsspænding | +3 - -3% |
| Strøm (maks.) | 11 A |
| Effektivitet | 97% |
| Støjniveau | 45 dB |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder |
| Strømstik | C14 forbinder |
| AC udgange, antal | 8 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | Ja |
| Seriegrænseflade | Ja |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| RS-232-porte | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
Batteri
| Batterikapacitet | 9 At |
| Batterispænding | 48 V |
| Typisk backup tid ved fuld styrke | 10 min. |
| Typisk backup tid ved halv styrke | 23 min. |
| Hot-swap batteri | Ja |
| Koldstart | Ja |
Design
| Formfaktor | Reolbeslag/tårn |
| Rackkapacitet | 2U |
| Produktfarve | Sort |
| Skærmtype | LCD |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP20 |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 833.33 t |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
Emballage indhold
| Rack monteringskit | Ja |
| Kabler inkluderet | Strømbelastningskabel, USB kabel |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Safety regulation & standards
| Sikkerhed | EN62040-1 |
Godkendelser
| Certificering | EN62040-2 (EN61000-2-2, EN61000-3-2, EN61000-4-2, EN61000-4-3, EN61000-4-4, EN61000-4-5, EN61000-4-6, EN61000-4-8), CE |
Vægt & størrelser
| Bredde | 438 mm |
| Dybde | 512 mm |
| Højde | 88 mm |
| Vægt | 21 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85078000 |