Eaton 9PX 9PX8KIBP31
UPS - 7200 Watt - 8000 VA
Funktioner
| UPS topologi | Dobbeltkonvertering (online) |
| Output strømkapacitet (VA) | 8 kVA |
| Udgangseffekt | 7200 W |
| Bølgeform | Ren sinus |
| Indgående driftsspænding (min.) | 305 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 480 V |
| Indgangsfrekvens | 40/70 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 200 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Antal indgående faser | 3 |
| Effektivitet | 0,95% |
| Strøm faktor | 0,9 |
| Udgangsspænding total harmonisk forvrængning (THD) | 2% |
| THD, indgående strøm | 5% |
| Støjniveau | 48 dB |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C19 forbinder, Terminal |
| Strømstik | Terminal |
| AC udgange, antal | 5 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | Ja |
| RS-232-porte | Ja |
| Antal serielle porte | Ja |
Batteri
| Batteriteknologi | Blybatterier (VRLA) |
| Typisk backup tid ved halv styrke | 20 min. |
| Hot-swap batteri | Ja |
| Automatisk batteritest | Ja |
Design
| Formfaktor | Reolbeslag/tårn |
| Rackkapacitet | 6U |
| Kølingstype | Aktiv |
| Indbygget ventilator | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Skærmtype | LCD |
| LED-indikatorer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
Emballage indhold
| Ledelseskort inkluderet | Nej |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Safety regulation & standards
| Sikkerhed | IEC/EN 62040-1 |
Godkendelser
| Certificering | IEC/EN 62040-1, IEC/EN 62040 -2, IEC/EN 62040-3 (Performance), CE, CB report (TUV) |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 700 mm |
| Højde | 260 mm |
| Vægt | 88 kg |
Emballeringsdata
| Medfølgende software | Intelligent Power Software suite |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85078000 |
Andre funktioner
| Nominel indgangsspænding | 400 V |
| Nominel udgangsspænding | 230 V |