Eaton 93PS
UPS - 8 kW
Funktioner
| UPS topologi | Dobbeltkonvertering (online) |
| Output strømkapacitet (VA) | 20 kVA |
| Udgangseffekt | 20000 W |
| Bølgeform | Ren sinus |
| Indgående driftsspænding (min.) | 380 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 415 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 380 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 415 V |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Antal indgående faser | 3 |
| Antal udgående faser | 3 |
| Effektivitet | 96% |
| Strøm faktor | Ja |
| Indgående strømfaktor | 0,99 |
| Udgående strømfaktor | Ja |
| THD, indgående strøm | 3% |
| Støjniveau | 60 dB |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overbelastning |
Porte & Grænseflader
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | Ja |
| RS-232-porte | Ja |
Batteri
| Batteriteknologi | Blybatterier (VRLA) |
| Batterikapacitet | 9 At |
| Antal understøttede batterier | 64 |
| Hot-swap batteri | Ja |
| Automatisk batteritest | Ja |
Design
| Formfaktor | Tower |
| Produktfarve | Sort |
| Skærmtype | LCD |
| LED-indikatorer | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP20 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 45 °C |
Emballage indhold
| Ledelseskort inkluderet | Ja |
Safety regulation & standards
| Sikkerhed | IEC 62040-1 |
Godkendelser
| Certificering | IEC 62040-1, IEC 62040-2, IEC 62040-3 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 335 mm |
| Dybde | 750 mm |
| Højde | 1300 mm |
| Vægt | 252 kg |
Emballeringsdata
| Medfølgende software | Intelligent Power Software suite |
Andre funktioner
| Nominel indgangsspænding | 400 V |
| Nominel udgangsspænding | 400 V |