Eaton 5P 850i
Gen 2 - UPS - tårn - 680 Watt - 850 VA
Funktioner
| UPS topologi | Interaktivt indgangsstik |
| Udgangseffekt | 680 W |
| Bølgeform | Sine |
| Indgående driftsspænding (min.) | 160 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 294 V |
| Indgangsfrekvens | 47/70 Hz |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 230 V |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Antal indgående faser | Ja |
| Antal udgående faser | Ja |
| Effektivitet | 98% |
| Udgående strømfaktor | 0,8 |
| Støjniveau | 35 dB |
| Autosluk | Ja |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder |
| Strømstik | C14 forbinder |
| AC udgange, antal | 6 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| Seriegrænseflade | Ja |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| Antal serielle porte | Ja |
Batteri
| Batteriteknologi | Blysyre |
| Batterikapacitet | 7 At |
| Batterispænding | 12 V |
| Antal understøttede batterier | 2 |
Design
| Formfaktor | Tower |
| Produktfarve | Sort, Sølv |
| Skærmtype | LCD |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
Emballage indhold
| Rack monteringskit | Nej |
| Kabler inkluderet | USB kabel |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD), RoHS, WEEE |
| Certificering | IEC/EN 62040-1 IEC/EN 62040-2 IEC/EN 62040-3 UL 1778 CSA-C22.2 CE UKCA Cm Ukr KCC cTUVus BIS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 345 mm |
| Højde | 233 mm |
| Vægt | 10.2 kg |