CyberPower Value Pro VP1600EILCD
UPS - 960 Watt - 1600 VA
Funktioner
| UPS topologi | Interaktivt indgangsstik |
| Output strømkapacitet (VA) | 1.6 kVA |
| Udgangseffekt | 960 W |
| Bølgeform | Sine |
| Indgående driftsspænding (min.) | 167 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 295 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 230 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 230 V |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Automatisk spændingsregulering (AVR) | Ja |
| Strøm (maks.) | 6.96 A |
| Overspænding energivurdering | 450 J |
| Responstid | 4 ms |
| EMI/RFI støjfiltrering | Ja |
| Beskyttelse ved overspænding | Ja |
| Beskyttelsesfunktioner mod strømstød | Netværk, Telefon |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overbelastning |
| Lydalarmer | Ja |
| Hørbare alarmtilstande | Fejl, Lav batterialarm, Overbelastningsalarm |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder |
| Strømstik | C14 forbinder |
| AC udgange, antal | 8 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| Modem-porte (RJ-11) | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
Batteri
| Batteriteknologi | Blybatterier (VRLA) |
| Typisk backup tid ved fuld styrke | 2 min. |
| Typisk backup tid ved halv styrke | 11 min. |
| Opladningstid for batteri | 8 t |
Design
| Husmateriale | Plast |
| Formfaktor | Tower |
| Produktfarve | Sort |
| Skærmtype | LCD |
| LED-indikatorer | Drift |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 3000 m |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB kabel |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | CE, EAC |
Vægt & størrelser
| Bredde | 100 mm |
| Dybde | 260 mm |
| Højde | 227 mm |
| Vægt | 10.42 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 430 mm |
| Pakkedybde | 165 mm |
| Pakkehøjde | 384 mm |
| Pakkevægt | 11.3 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 8504408590 |
| Oprindelsesland | Kina |