CyberPower Smart App Professional Rackmount Series PR3000ERTXL2U
UPS - 3000 Watt - 3000 VA
Funktioner
| UPS topologi | Interaktivt indgangsstik |
| Output strømkapacitet (VA) | 3 kVA |
| Udgangseffekt | 3000 W |
| Bølgeform | Ren sinus |
| Indgående driftsspænding (min.) | 159 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 288 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 220 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Automatisk spændingsregulering (AVR) | Ja |
| Strøm (maks.) | 16 A |
| Overspænding energivurdering | 2430 J |
| Overførselstid (Line mode til batteri mode) | 4 ms |
| Responstid | 4 ms |
| Antal indgående faser | 1 |
| Strøm faktor | 1 |
| Strømkorrektionsfaktor (PFC) | Aktiv |
| EMI/RFI støjfiltrering | Ja |
| Beskyttelse ved overspænding | Ja |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overbelastning, Kortslutning |
| Webbaseret administration | Ja |
| Lydalarmer | Ja |
| Hørbare alarmtilstande | Alarm når på batteri, Lav batterialarm, Overbelastningsalarm |
| Administrationsprotokoller | SNMP/HTTP |
| Stikkontakt afbryder | Ja |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder, C19 forbinder |
| Strømstik | C20 forbinder |
| AC udgange, antal | 8 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| Seriegrænseflade | Ja |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Nødslukning (EPO) stik | Ja |
Batteri
| Batteriteknologi | Blybatterier (VRLA) |
| Antal understøttede batterier | 4 |
| Typisk backup tid ved fuld styrke | 1,7 min. |
| Typisk backup tid ved halv styrke | 7,1 min. |
| Opladningstid for batteri | 3 t |
| Hot-swap batteri | Ja |
| Udskiftningsbatteri | RBP0129 |
Design
| Formfaktor | Reolbeslag/tårn |
| Husmateriale | Metal |
| Rackkapacitet | 2U |
| Kabellængde | 2,4 m |
| Produktfarve | Sort |
| Skærmtype | LCD |
| LED-indikatorer | Fejl, Drift |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -15 - 45 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 15000 m |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | CE , FCC Class A , UL , CISPR 22 Class A , IEC62040-2 , RCM , VCCI , EN 61000-3-2 |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Vægt & størrelser
| Bredde | 433 mm |
| Dybde | 500 mm |
| Højde | 86,5 mm |
| Vægt | 32,8 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 560 mm |
| Pakkedybde | 620 mm |
| Pakkehøjde | 275 mm |
| Pakkevægt | 41 kg |
| Pakkevolumen | 40800 cm³ |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 8504408590 |
| Oprindelsesland | Kina |
Andre funktioner
| Bypass | GreenPower UPS |