Armac Home Lite
UPS - 390 Watt - 650 VA - VRLA - 7 Ah
| Enhedstype | UPS - ekstern |
| UPS-teknologi | Line-interactive |
| Indgangspænding | AC 230 V |
| Indgangspændingsområde | AC 145 - 290 V |
| Med frekvens | 50 Hz |
| Nødvendig frekvens | 45 - 65 Hz |
| Input-stik | 1 |
| Detaljer om strømudgangskonnektorer | 2 x strømtype F |
| Udgangspænding | AC 230 V 50 Hz |
| Strømkapacitet | 390 Watt / 650 VA |
| Bølgeform udgang | Simuleret sinusbølge |
| Kortslutningsbeskyttelse | Sikring |
| Antal | 1 |
| Teknologi | Ventilreguleret blysyre (VRLA) |
| Forsynet spænding | 12 V |
| Kapacitet | 7 Ah |
| Run Time (op til) | 6.25 min. ved 50 % belastning |
| Genopladningstid | 6 timer |
| Egenskaber | AGM; Automatisk aktivering, microprocessor-controller, lyd fra-tilstand, overbelastningsbeskyttelse, kortslutnings beskyttelse, afladningsbeskyttelse, Automatic Voltage Regulation (AVR), LED-indikatorer |
| Overensstemmelsesstandarder | EMC 2014/30/EU, EN 61000-2-2:2002, EN 61000-4-2:2009, EN 61000-4-3:2006+A2:2010, EN 61000-4-4:2012, EN 61000-4-5:2014, EN 61000-4-8:2010, EN 62321-3-1:2014, EN 62321-4:2014/A1:2017, EN 62321-5:2014, EN/IEC 62040-2:2018, EN/IEC 63000:2018, IEC 61000-4-6:2013, IEC 62321-6:2015, IEC 62321-7-1:2015, IEC 62321-7-2:2017, IEC 62321-8:2017, LVD 2014/35/EU, RoHS 2011/65/EU Amendment 2015/863, EN IEC 62040-1:2019 + A11:2021 |
| Service & Support | Begrænset garanti - 2 år |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |
| Maks. driftstemperatur | 45 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 10 - 90 % (ikke-kondenserende) |
| Lydudbredelse | 40 dB |
| Bredde | 9.5 cm |
| Dybde | 28.3 cm |
| Højde | 14 cm |
| Vægt | 4.13 kg |