APC Easy UPS On-Line
UPS - 6x IEC C13 + 1x IEC C19 stik, intelligent kortslot, LCD, med skinnesæt - 2700 Watt - 3000 VA
Funktioner
| Output strømkapacitet (VA) | 3 kVA |
| Udgangseffekt | 2700 W |
| Bølgeform | Sine |
| Indgående driftsspænding (min.) | 110 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 285 V |
| Indgangsfrekvens | 40 - 70 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 230 V |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Overspænding energivurdering | 945 J |
| Crestfaktor | 3:1 |
| Støjniveau | 50 dB |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | IEC 60320 |
| Strømstik | C20 forbinder |
| USB-port | Ja |
| SmartSlot | Ja |
| SmartConnect port | Nej |
Batteri
| Batteriteknologi | Blybatterier (VRLA) |
| Batterispænding | 72 V |
| Opladningstid for batteri | 4 t |
Design
| Rackkapacitet | 2U |
| Produktfarve | Sort |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP20 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
Emballage indhold
| Ledelseskort inkluderet | Nej |
Vægt & størrelser
| Bredde | 438 mm |
| Dybde | 632 mm |
| Højde | 86 mm |
| Vægt | 28,5 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 570 mm |
| Pakkedybde | 794 mm |
| Pakkehøjde | 228 mm |
| Pakkevægt | 32,5 kg |
Logistik data
| Garantiperiode | 2 År |