Synology High Density HD6500
NAS-server - 960 GB
Lagring
| Grænseflade til lagerdisk | Serial Attached SCSI (SAS) |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | Serial Attached SCSI (SAS) |
| Størrelse på lagerdisk | 3.5" |
| Understøttede lagerdisk størrelser | 3.5" |
| Samlet installeret systemdrevkapacitet | 960 GB |
| Antal installerede systemdrev | 2 |
| Antal understøttede systemdrev | 2 |
| Systemdrevstype | SSD |
| Systemdrevskapacitet | 480 GB |
| Understøtter RAID | Ja |
| RAID-niveauer | 0, 1, 5, 6, 10, JBOD |
| Hot-swap drevbåse | Ja |
| Understøttede filsystemer | BTRFS, FAT32, HFS+, NTFS, exFAT, ext3, ext4 |
| Datalagringsdriver installeret | Ingen |
| Antal understøttede lagerdiske | 60 |
| Installeret lagerdisktype | Ingen |
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Xeon Silver |
| Processormodel | 4210R |
| Processorfrekvens | 2,4 GHz |
| Processor boost frekvens | 3,2 GHz |
| Processorkerner | 10 |
| Processortråde | 20 |
| Processor-cache | 13,75 MB |
| Antal understøttede processorer | 2 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4 |
| Maksimal understøttede RAM | 512 GB |
| Fejlkorrigerende kode | Ja |
| Hukommelse form faktor | RDIMM |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,10000 Mbit/s |
| iSCSI-understøttelse | Ja |
| Wake-on-LAN klar | Ja |
| Understøttede netværksprotokoller | SMB, AFP, NFS, FTP, WebDAV, CalDAV, iSCSI, Telnet, SSH, SNMP, VPN (PPTP, OpenVPN, L2TP) |
Porte & Grænseflader
| USB-port | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 5 |
| Eksterne mini-SAS-porte | 2 |
| PCI Ekspres x8 (Gen 3.x) slots | 2 |
| PCI Ekspres x16 (Gen 3.x) slots | 2 |
Design
| Kabinettype | Stativ (4U) |
| Kølingstype | Aktiv |
| Produktfarve | Sort |
| Antal blæsere | 4 blæser(e) |
| Ventilator diameter | 8 cm |
| LED-indikatorer | Ja |
Præstation
| Type | Lagringsserver |
| Enhedsklasse | Store virksomheder |
| Backup funktion | Ja |
| Backup detaljer | Cloud, iSCSI LUN |
| Flersproget support | Ja |
| Antal brugere | 16000 bruger(e) |
| Filmappe rettigheder med korrekt administration | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | HTTPS, SSH, SSL/TLS |
| Indbygget FTP-server | Ja |
| Fjernbetjent | Ja |
Strømstyring
| Placering af strømforsyning | Indbygget |
| Antal strømforsyninger | 2 |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 200 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
Vægt & størrelser
| Bredde | 438 mm |
| Dybde | 985 mm |
| Højde | 176 mm |
| Vægt | 37,9 kg |
Processor særlige funktioner
| Indlejret tilgængelige muligheder | Ja |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Ja |
| Intel® 64 | Ja |
| Intel® Virtualization Technology (VT-x) | Ja |
| Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Ja |
| Enhanced Intel SpeedStep Teknologi | Ja |
| Udfør deaktivering af bit | Ja |
| Intel® Trusted Execution Teknologi | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 8 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Driftshøjde | 0 - 5000 m |