Produkt nr: SAL16105.AE
EAN: 4905524415612
Varenummer: F21639713
billigst-pricerunner
Sony SAL16105
Producent: SONY
Produkt nr: SAL16105.AE
EAN: 4905524415612
Varenummer: F21639713
På lager hos leverandør - leveringstid: 3-4 hverdage
(6.278,40 ekskl. moms)
Producent: SONY
Produkt nr: SAL16105.AE
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Oplev verden i skarpe detaljer med Sony SAL16105 zoomobjektivet!
Udforsk et nyt niveau af kreativitet med dette alsidige objektiv, der giver dig mulighed for at fange både brede panoramaer og detaljerede close-ups. Med en imponerende zoomkapacitet fra 16 mm til 105 mm kan du fange alt fra dramatiske landskaber til intime portrætter med lethed.
Linsesystem
Komponent til MILC/SLR
Objektivtype Bred zoomlinse
Objektivstruktur (elementer/grupper) 15/11
Objektivets synsvinkel, diagonal 83 - 15°
Brændviddeområde 16 - 105 mm
Nærmeste fokuseringsafstand 0,4 m
Brændvidde (svarende til 35 mm film) 24 - 157,5 mm
Mindste blænderåbnimg tal 3,5
Grænseflade til montering af objektiv Sony A
Billed sensor format APS-C
Maksimale blænderåbning tal 36
Antal membranblade 7
Præstation
Manuel fokus Ja
Design
Produktfarve Sort
Vægt & størrelser
Længde 83 mm
Vægt 470 g
Diameter 7,2 cm
Filterstørrelse 62 mm