Intel Server System R1304WFTYSR
rack-monterbar uden CPU - 0 GB - ingen HDD
Processor
| Indbygget processer | Ingen |
| Bundkort chipsæt | Intel® C624 |
| Processor sokkel | LGA 3647 (Socket P) |
| Processorserie | Intel® Xeon® Scalable |
| Antal understøttede processorer | 2 |
| Kompatibel processor serie | Intel® Xeon® |
Hukommelse
| Antal DIMM-slots | 24 |
| Understøttede hukommelsestyper | DDR4-SDRAM |
| Maksimal intern hukommelse | 7,5 TB |
Lagring
| Antal understøttede lagerdiske | 6 |
| Hot-swap HDD båse | Ja |
| Antal 3.5" bays | 4 |
| Understøttede lagerdisk størrelser | 2.5,3.5" |
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | M.2 |
| RAID-niveauer | 0, 1, 10 |
| SSD-formfaktor | M.2 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | 10 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000,10000 Mbit/s |
Porte & Grænseflader
| Antal USB-porte | 5 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 3 |
| Antal serielle porte | 2 |
| Antal SATA stik | 10 |
Udvidelsessokler
| PCI Ekspres x16 (Gen 3.x) slots | 2 |
| PCI Express x24 Riser Super slots | 1 |
| PCI Express OCuLink stik (NVMe support) | 4 |
Funktioner
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Intel® Optane™ DC Persistent Memory understøttet | Ja |
| Backplanes | Included |
| Intel Node Manager | Ja |
| Antal UPU-links | 2 |
| Intel® Optane™ DC-teknologi til vedvarende hukommelse | Ja |
| Automatiseret sporingssystem til vareklassificering (CCATS) | G157815L2 |
| Eksportkontrolklassisfikationsnummer (ECCN) | 5A992C |
| Kompatible operativsystemer | Windows Server 2016*|VMware*|Ubuntu*|SUSE Linux Enterprise Server 11 SP4* |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84714100 |
Processor særlige funktioner
| Intel® Advanced Management Teknologi | Ja |
| Intel® Rapid Storage Technology enterprise | Ja |
| Intel® Build Assurance Teknologi | Ja |
| Intel® Quiet Thermal Teknologi | Ja |
| Intel® Fjernbetjent modul-support | Y |
| Intel® Quiet System Teknologi (QST) | Ja |
| Intel® Efficient Power Teknologi | Ja |
| Intel® On-Demand Power Redundancy Teknologi | Ja |
| Intel® Fast Memory Access | Ja |
| Intel® Intel®ligent Power Node Manager | Ja |
| Intel® Flex Memory Access | Ja |
| Intel® Server Customization Teknologi | Ja |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Ja |
| Intel® Optane™ Memory Ready | Ingen |
| Stik til Intel I/O udvidelsesmodul x8 Gen 3 | 1 |
| Intern I / O- udvidelsesmodul x8 Gen 3 | 1 |
Design
| Kabinettype | Stativ (1U) |
| Produktfarve | Sort, Sølv |
| LED-indikatorer | Ja |
| Mulighed for at installere sammen med rack | Ja |
| Kølingstype | Aktiv |
| Rack skinner | Ingen |
| Køleplade inkluderet | Ja |
| Køleplade | (2) 1U Standard Heat Sink FXXCA78X108HS |
Strømstyring
| Strømforsyningstype | AC |
| Strømforsyning | 1100 W |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 1 |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Thermal Design Power (TDP) | 165 W |
| Antal strømforsyninger | 1 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 430 mm |
| Dybde | 710 mm |
| Højde | 43,6 mm |
Andre funktioner
| Lanceringsdato | Q2'19 |
| On-board grafikkort | Ingen |
| Riser slot 1 antal spor | 24 |
| Understøttet bord | Intel Server Board S2600WFTR |
| Riser port 2, konfiguration | 1x PCIe Gen3 x16 |
| Overskydende ventilatorer | N |
| Optisk drev understøttet | Ja |
| Udvidet garanti kan købes (vælg lande) | Ja |
| Inkluderet riser port 1 konfiguration(er) | 1x PCIe Gen3 x16 |
| Understøttet RAID-konfiguration | SW RAID 0, 1, 10, optional 5 |
| Status | Launched |
| Forventet ophørsdato | 2023 |
| Riser slot 2 antal spor | 24 |
| CPU-konfiguration (maks.) | 2 |
| Målgruppe | Mainstream |
| Produkttype | System |
| Produktserie | Intel® Server System R1000WF Family |
| Produktkode navn | Wolf Pass |