Sandberg Active
lommelygte til hovedet - LED
Design
| Produktfarve | Sort |
| Kontroltype | Knapper, Bevægelsessensor |
| Lommelygte type | Hovedbånd lommelygte |
| Justerbar hovedbøjle | Ja |
Funktioner
| Vandfast | Ja |
| Bevægelsessensor | Ja |
Belysning
| Lampe type | LED |
| Antal effektniveauer | 3 |
| Lys output (min.) | 75 lm |
| Lys output (maks.) | 200 lm |
| Lysstråle afstand (maks.) | 100 m |
| Antal lystilstande | 5 |
| Lommelygte tilstande | Høj, Lav, Mellem, Strobe tilstand |
| Lysfarve | Rød, Hvid |
Strømstyring
| Genopladeligt batteri | Ja |
| Opladningskilde | USB |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 900 mAh |
| Batterilevetid (maks.) | 6 t |
| Opladningstid for batteri | 2 t |
| Indgangsspænding | 5 V |
Vægt & størrelser
| Vægt | 61 g |
| Højde | 38 mm |
| Bredde | 55 mm |
| Dybde | 32 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 85 mm |
| Pakkedybde | 45 mm |
| Pakkehøjde | 135 mm |
| Pakkevægt | 100 g |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB |
| Brugervejledning | Ja |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 5 År |