HPE ProLiant DL360 Gen11 Network Choice
rack-monterbar Xeon Silver 4510 2.4 GHz - 64 GB - SSD 2 x 960 GB
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Xeon Silver |
| Processormodel | 4510 |
| Processorfrekvens | 2,4 GHz |
| Processorkerner | 12 |
| Processor-cache | 30 MB |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Konfigurerbar TDP-down | 4,5 W |
| Processor cache type | L3 |
| Bus type | OPI |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 2 x 32 GB |
| Fejlkorrigerende kode | Ja |
Lagring
| Maksimal lagerkapacitet | 20 TB |
| Samlet lagringskapacitet | 1,92 TB |
| Antal installerede HDD'er | 2 |
| HDD kapacitet | 960 GB |
| HDD-grænseflade | SATA |
| Understøttede HDD-størrelser | 3.5" |
| SDD-kapacitet | 960 GB |
| SSD-grænsefladetype | SATA III |
| Understøttede SSD-størrelser | 3.5" |
| Understøtter RAID | Ja |
| Understøttede RAID-kontroller | Embedded SATA controller |
| Understøtter hot-plug | Ja |
| Optisk drevtype | Ingen |
Grafik
| On-board grafikkort | Ja |
Netværk
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| LAN Kontroller | Broadcom BCM5719 |
| Ethernet LAN | Ja |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Udvidelsesporte | 2-slots (x16 FH, x16 HH) as standard. Upgradeable to 3rd slot in HH (or remove Slot 2 bracket to be FH at Slot 3) in a 2nd processor configuration. And maximum 2 OCP 3.0 PCIe5 slots. |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
Design
| Kabinettype | Stativ (1U) |
| Produktfarve | Grå |
| Stativ-montering | Ja |
Præstation
| Fjernstyret administration | iLO 6 ASIC |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Administrationsplatform | Included - HPE iLO Standard with Intelligent Provisioning (embedded), HPE OneView Standard (requires download). Optional - HPE iLO Advanced, HPE OneView Advanced and HPE Compute Ops Management Refer to the iLO 6 User Guide |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
Software
| Operativsystem installeret | Ingen |
| Kompatible operativsystemer | Microsoft Windows Server VMware ESXi Red Hat Enterprise Linux (RHEL) SUSE Linux Enterprise Server (SLES) Canonical Ubuntu Oracle Linux and Oracle VM SAP Linux |
Processor særlige funktioner
| Intel® Secure Key Technology version | 1,00 |
| CPU-konfiguration (maks.) | 1 |
| Intel® TSX-NI-version | 0,00 |
| Intel® Smart Response Technology version | 1,00 |
Strømstyring
| Strømforsyningstype | 2x HPE 800W Flex Slot Titanium Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit |
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Strømforsyning | 800 W |
| Antal understøttede overflødige strømforsyninger | 2 |
| Antal installerede strømforsyninger | 1 |
| Antal af hovedstrømforsyninger | 2 |
| Strømforsyning indgangsspænding | 100 - 240 V |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -30 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 8 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Vægt & størrelser
| Bredde | 600 mm |
| Højde | 241 mm |
| Dybde | 990 mm |
| Vægt | 32,3 kg |
Andre funktioner
| Vægt (efter britisk standard) | 32,3 kg (71.3 Pund) |
| Sikkerhedsfunktioner | UEFI Secure Boot and Secure Start support. Intel Software Guard Extensions (SGX) support. Immutable Silicon Root of Trust. Optional Trusted Supply Chain, iLO Security modes, TPM, Chassis Intrusion detection and Bezel Locking kits. For full security features refer to the QuickSpecs. |
| Standard ventilatorer | 5x Standard Fans |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 599,9 x 990,1 x 241 mm (23.6 x 39 x 9.49") |
| Lagerdisk type | 2x HPE 960GB SATA 6G Read Intensive LFF LPC Multi Vendor SSD |