HPE MSR3044
router - desktop, monterbar på stativ
WAN-forbindelse
| Ethernet WAN | Ja |
| SFP WAN | Ja |
Netværk
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Ja |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Hastighed for videresendelse | 2,5 Mpps |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
Porte & Grænseflader
| I/O-porte | 4 HMIM slots 4 SIC slots or 2 DSIC slots or a combination 3 RJ-45 10/100/1000 WAN ports (2 combo can be used as SFP WAN port) 2 VPM slots 2 power supply slots |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 3 |
| Antal WAN-porte | 3 |
| Antal installerede SFP moduler | 2 |
| Kombo SFP porte, antal | 2 |
| Smart Interface Card (SIC) antal slots | 4 |
Protokoller
| DHCP-klient | Ja |
| DHCP-server | Ja |
Sikkerhed
| Firewall | Ja |
| MAC adresselabel | 500000 entries |
Tekniske detaljer
| Garantiperiode | 1 År |
Funktioner
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 1000 MHz |
| Processorkerner | 4 |
| Flashhukommelse | 256 MB |
| Intern hukommelse | 2048 MB |
| Intern hukommelsestype | DDR3 |
| Varmeafgivelse | 172 BUT/t |
Design
| Produktfarve | Rustfrit stål |
| Stativ-montering | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (maks.) | 100 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 - 240 V |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 480 mm |
| Højde | 88,1 mm |
| Vægt | 15,3 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
Andre funktioner
| Hukommelse og processor | : RISC, 4 cores @ 1 GHz, 256 MB flash capacity, 2 GB DDR3 SDRAM |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 439,9 x 480,1 x 88,1 mm (17.3 x 18.9 x 3.47") |
| Gennemløb | 3,5 |
| Målstyring | IMC - Intelligent Management Center; command-line interface; limited command-line interface; configuration menu; out-of-band management (RJ-45 Ethernet); SNMP Manager; Telnet; RMON1; FTP; in-line and out-of-band; modem interface; out-of-band management (serial RS-232C or Micro USB); IEEE 802.3 Ethernet MIB |
| Montering | Desktop or can be mounted in a EIA-standard 19 in. telco rack when used with the rack-mount kit in the package |
| Trådløse funktioner | 3G, 4G LTE, 4G Depending on options and configuration |
| Vægt (efter britisk standard) | 15,3 kg (33.8 Pund) |