LG UltraGear 45GX900A-B
240Hz | QHD | OLED | 45" | G-Sync Compatible
Producent: LG Electronics
Produkt nr: 45GX900A-B.AEU
EAN: 8806096525203
Varenummer: F25422814
billigst-pricerunner
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
LG UltraGear 45GX900A-B
Producent: LG Electronics
Produkt nr: 45GX900A-B.AEU
EAN: 8806096525203
Varenummer: F25422814
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(8.511,20 ekskl. moms)
Produkt nr: 45GX900A-B.AEU
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Ultimativ fordybelse til gaming i stor skala
LG UltraGear 45GX900A-B er udviklet til gamere, der ønsker at blive fuldstændig opslugt af deres spilunivers. Den enorme 45" OLED-skærm løser problemet med begrænset synsfelt ved at omslutte brugeren i et bredt format. Med en ekstremt hurtig responstid og høj opdateringshastighed elimineres sløring i hurtige bevægelser. Dette gør skærmen ideel til både konkurrencepræget gaming og atmosfæriske oplevelser. Den buede overflade sikrer, at alle dele af billedet er inden for optimal rækkevidde for øjnene. Det er det rette valg til den dedikerede gaming-station, hvor billedkvalitet og hastighed er prioriteret.
OLED-panel med 240Hz og 0,03 ms responstid
  • 240 Hz opdateringshastighed sikrer flydende bevægelser uden hakken i hurtige spil
  • 0,03 ms GTG responstid minimerer ghosting og giver øjeblikkelig visuel feedback
  • OLED-teknologi med 1.07 milliarder farver leverer dyb sort og præcis farvegengivelse
  • 800R kurve skaber en omsluttende visuel oplevelse for maksimal fordybelse
  • Wide Quad HD opløsning (3440 x 1440) giver et bredt 21:9 format med høj detaljegrad
  • 98,5% DCI-P3 farvedækning sikrer professionel farvepræcision og levende billeder
  • DisplayHDR 400 True Black giver høj kontrast og detaljer i både mørke og lyse områder
Integration og praktisk anvendelse
Rengøringsspray til skærmen
=
Skærm inkl. arm beslag
=
Display
Skærm diagonal 113 cm (44.5")
Skærmopløsning 3440 x 1440 pixel
HD-type Wide Quad HD
Naturligt aspektforhold 21:9
Skærmteknologi OLED
Paneltype OLED
Berøringsskærm Nej
Skærmens lysstyrke (typisk) 275 cd/m²
Responstid 0,03 ms
Målingstype af responstid GTG (Gray to Gray)
Antirefleksskærm Nej
Skærm form Kurvet
Bedømmelse af skærmkrumning 800R
Kontrastforhold (typisk) 1500000:1
Maksimal opdateringshastighed 240 Hz
Synsvinkel, horisontal 178°
Synsvinkel, vertikal 178°
Vis antal farver 1,07 milliarder farver
Pixel pitch 0,303 x 0,303 mm
Pixeltæthed 96 ppi
Skærm diagonal (metrisk) 113 cm
High Dynamic Range (HDR) understøttet Ja
Farvedybde 10 Bit
Standard for farveskala DCI-P3
Farveområde 94%
Farveskala DCI-P3 98,5%
Præstation
NVIDIA G-SYNC Ja
NVIDIA G-SYNC-type G-SYNC Compatible
AMD FreeSync Ja
AMD FreeSync-type FreeSync Premium Pro
Understøttelse af VESA Adaptive Sync Ja
Smart funktioner Energibesparende
Multimedie
Antal højttalere 2
Udgangseffekt (RMS) 14 W
Indbyggede højttaler(e) Ja
Design
Markedspositionering Spil
Produktfarve Sort
Porte & Grænseflader
Indbygget USB-hub Ja
Antal USB type-A downstream-porte 2
Antal USB type-C downstream-porte Ja
USB type-C DisplayPort alternativ tilstand Ja
USB strømforsyning Ja
USB strømforsyning op til 65 W
HDMI Ja
Antal HDMI-porte 2
Antal DisplayPorts Ja
DisplayPort-version 1.4
Udgang til hovedtelefoner Ja
HDCP Ja
HDCP-version 2.3
Netværk
Wi-Fi Nej
Bluetooth Nej
Ethernet LAN Nej
Ergonomisk
VESA montering Ja
Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
Kan monteres på væggen Ja
Forbedret kabelstyring Ja
Højdejustering Ja
Justerbar højde (maks.) 11 cm
Drejelig Ja
Hældningsindstilling Ja
Billede-i-billede Ja
Strømstyring
Energieffektivitetsklasse (SDR) F
Energieffektivitetsklasse (HDR) E
Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer 41 kWh
Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer 39 kWh
Strømforbrug (typisk) 50,35 W
Strømforbrug (standby) 0,5 W
Strømforbrug (slukket) 0,3 W
Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
Strømforsyningstype Ekstern
Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) 2322600
Vægt & størrelser
Bredde (med stativ) 992,7 mm
Dybde (med stativ) 338,6 mm
Højde (med stativ) 661,7 mm
Vægt (med stativ) 13,5 kg
Bredde (uden stativ) 992,7 mm
Dybde (uden stativ) 218 mm
Højde (uden stativ) 457 mm
Vægt (uden stativ) 8,9 kg
Emballeringsdata
Pakkebredde 1143 mm
Pakkedybde 550 mm
Pakkehøjde 301 mm