DJI Osmo Action 5 Pro - Adventure Combo - action-kamera - 4K / 120 fps - flash 64 GB - Wi-Fi, Bluetooth - undervands op til 20 m
Video
| Maksimal videoopløsning | 3840 x 2880 pixel |
| Videoopløsninger | 1920 x 1080,2688 x 1512,2688 x 2016,3840 x 2160 |
| Understøttede videoformater | HEVC, MP4 |
| Understøttede videotilstande | 1080p |
| Billedformat | 4:3, 9:16, 16:9 |
| Maksimum billedhastighed | 120 fps |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Bithastighed ved en maksimal videoopløsning | 100 Mbit/s |
| Videooptagelse | Ja |
| Tidsperiode tilstand | Ja |
Billedkvalitet
| Samlet antal megapixels | 40 MP |
| Sensortype | CMOS |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 1,3 mm (1 / 1.3") |
| Understøttede billedformater | JPEG, RAW |
Display
| Indbygget skærm | Ja |
| Berøringsskærm | Ja |
Linsesystem
| Synsfelt vinkel (FOV) | 155° |
| Digital zoom | 2x |
| F-number (relativ aperture) | 2,8 |
Fokusering
| Mindste fokuseringsafstand | 0,35 mm |
Lyd
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Formater til lydoptagelse | AAC |
Lagring
| Lagermedie | Intern hukommelse + hukommelseskort |
| Intern hukommelse | 64 GB |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 1 TB |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Frekvensbånd | 5.725 - 5.850 GHz |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Bluetooth-version | 5.1 |
Porte & Grænseflader
| USB-stik type | USB Type-C |
| Stik til opladning | Ja |
Funktioner
| Lukkerhastighed (foto) | 1/8000 - 30 sek./side |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Beskyttelsesfunktioner | Vandtæt |
| Vandtæt op til | 20 m |
| Oprindelsesland | Kina |
Strømstyring
| Batteridrevet | Ja |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 1950 mAh; 7,5 Wh |
| Batterispænding | 3,87 V |
| Batterilevetid (maks.) | 4 t |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 45 °C |
Batteri
| Genopladeligt batteri | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 40 mm |
| Dybde | 114 mm |
| Højde | 231,5 mm |
| Vægt | 701 g |
Emballeringsdata
| Pakkehøjde | 285 mm |
| Pakkevægt | 13,1 kg |
| Pakkedybde | 390 mm |
| Pakkebredde | 290 mm |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB Type-C til USB Type-C |
| Batteri medfølger | Ja |
| Objektivdæksel inkluderet | Ja |
| Reb inkluderet | Ja |
| Garantibevis | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
| Linse beskytter | Ja |
| Emballageindhold | Osmo Action 5 Pro 3 Osmo Action Extreme Battery Plus (1950 mAh) Osmo Action Horizontal-Vertical Protective Frame Osmo Action Quick-Release Adapter Mount Osmo Action Quick-Release Adapter Mount (Mini) Osmo Action Curved Adhesive Base 2 Osmo Locking Screw Type-C to Type-C PD Cable Osmo Action Multifunctional Battery Case Osmo 1.5m Extension Rod Osmo Action 5 Pro Rubber Lens Protector Osmo Action 5 Pro Glass Lens Cover Osmo Action Anti-Slip Pad DJI Logo Sticker Quick Start Guide Disclaimer Warranty Card |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 8525890000 |