Digital Matter Oyster3 Global
GPS/GLONASS/GALILEO/BeiDou/QZSS-sporingsenhed
| Produkttype | GPS/GLONASS/GALILEO/BeiDou/QZSS-sporingsenhed |
| Modtager | Ublox LENA-R8001M10 |
| Grænseflade | 2G, 4G |
| Nøjagtighed | Position - 1 m |
| Sporings Følsomhed | -148 dBm |
| Antenne | Indbygget |
| Egenskaber | Vandtæt, støvsikker, stødresistent, adaptiv sporing, IP68 support, nano-SIM-åbning, indbygget LTE-modul, GNSS assistance, mobiltårn-lokalitetstilbagefald, omvendt polaritetsbeskyttelse, 3D accelerometer, LED-indikator, indbygget temperatur, overvågning af batterilevetid, geofence advarsler, indbygget geofencing, støddetektion, rotationstælling, driftstidsmonitorering, søvnmodus, tyveri tilbagevinding, spidsdetektion, AES-256-kryptering, rejserapporter, hastighedsvarsel |
| Type | Litium - AA type |
| Nødvendigt antal | 3 |
| Driftstid (op til) | 8 år |
| Design-udseende | Stærk kasse |
| Bredde | 10.8 cm |
| Dybde | 3 cm |
| Højde | 8.6 cm |
| Vægt | 120 g |
| Service & Support | 2 års garanti |
| Min. driftstemperatur | -30 °C |
| Maks. driftstemperatur | 60 °C |