DataTwist 2400 Category 6+
Funktioner
| Produktfarve | Blå |
| Kabellængde | 305 m |
| Standard for kabler | Cat6+ |
| Kabelafskærmning | U/UTP (UTP) |
| Stik 1 | Ingen |
| Stik 2 | Ingen |
| Stik 2 køn | Ingen |
| Stik 1 køn | Ingen |
| Materiale for kapper | Lav røg ingen halogen (LSZH) |
| Kabelform | Rund |
| Ledertype | Robust |
| Ledningsmateriale | Kobber |
| Kabel brandklasse | Eca |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Ethernet-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3bt |
| AWG-ledningsstørrelse | 24 |
| Dataoverførselshastighed | 1000 Mbit/s |
| Frekvens | 350 MHz |
| Bøjningsradius (min) | 2,6 cm |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 75 °C |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 1 stk |