CyberPower UT Series UT1050EG
UPS - 630 Watt - 1050 VA
Funktioner
| UPS topologi | Interaktivt indgangsstik |
| Output strømkapacitet (VA) | 1,05 kVA |
| Udgangseffekt | 630 W |
| Bølgeform | Sine |
| Indgående driftsspænding (min.) | 165 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 290 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 230 V |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Automatisk spændingsregulering (AVR) | Ja |
| Overspænding energivurdering | 150 J |
| Responstid | 4 ms |
| Antal indgående faser | 1 |
| EMI/RFI støjfiltrering | Ja |
| Beskyttelsesfunktioner mod strømstød | Digital Subscriber Line (DSL), Fax, Modem, Netværk |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overbelastning, Kortslutning |
| Lydalarmer | Ja |
| Hørbare alarmtilstande | Alarm når på batteri, Fejl, Lav batterialarm, Overbelastningsalarm |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | Type F |
| AC udgange, antal | 4 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
Batteri
| Batteriteknologi | Blybatterier (VRLA) |
| Opladningstid for batteri | 6 t |
Design
| Husmateriale | Plast |
| Formfaktor | Tower |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 3000 m |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | CE, EAC |
Vægt & størrelser
| Bredde | 95 mm |
| Dybde | 307 mm |
| Højde | 220 mm |
| Vægt | 6,9 kg |