CyberPower Backup PFC Sinewave Series for Mac CP1350EPFCLCD
UPS - 780 Watt - 1350 VA
Funktioner
| UPS topologi | Interaktivt indgangsstik |
| Output strømkapacitet (VA) | 1,35 kVA |
| Udgangseffekt | 780 W |
| Bølgeform | Ren sinus |
| Indgående driftsspænding (min.) | 165 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 265 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Automatisk spændingsregulering (AVR) | Ja |
| Strøm (maks.) | 10 A |
| Effektivitet | 98,5% |
| EMI/RFI støjfiltrering | Ja |
| Støjniveau | 35 dB |
| Beskyttelse ved overspænding | Ja |
| Beskyttelsesfunktioner mod strømstød | Digital Subscriber Line (DSL), Fax, Modem, Netværk, Telefon |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overbelastning |
| Lydalarmer | Ja |
| Hørbare alarmtilstande | Alarm når på batteri, Fejl, Lav batterialarm, Overbelastningsalarm |
| Automatisk genstart | Ja |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | Type F |
| Strømstik | C14 forbinder |
| AC udgange, antal | 6 AC stikkontakt(er) |
| Antal F type udgange | 6 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 3 |
| Seriegrænseflade | Ja |
| Antal serielle porte | 1 |
| Modem-porte (RJ-11) | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
Batteri
| Batterikapacitet | 8,5 At |
| Batterispænding | 12 V |
| Antal understøttede batterier | 2 |
| Typisk backup tid ved fuld styrke | 4 min. |
| Typisk backup tid ved halv styrke | 10 min. |
| Opladningstid for batteri | 8 t |
Design
| Formfaktor | Tower |
| Kølingstype | Passiv |
| Produktfarve | Sort |
| Skærmtype | LCD |
| LED-indikatorer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -15 - 45 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 15000 m |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 100 mm |
| Dybde | 370 mm |
| Højde | 265 mm |
| Vægt | 10,9 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 195 mm |
| Pakkedybde | 466 mm |
| Pakkehøjde | 370 mm |
| Pakkevægt | 11,6 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 8504408590 |
| Oprindelsesland | Kina |
Andre funktioner
| Nominel udgangsspænding | 230 V |