Cradlepoint W-Series 5G Wideband Adapter W1855-5GC
router - WWAN - 5G, 4G, 3G - stangmonterbar, væg-monterbar
| Enhedstype | Router |
| Servicepakker | 5 års NetCloud Branch 5G Adapter Essentials Plan and Advanced Plan |
| Pakningstype | Stangmonterbar, væg-monterbar |
| Forbindelsesteknologi | Kablet |
| Dataforbindelsesprotokol | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Præstation | IP-gennemgangstilstand-gennemløb: 2 Gbps ¦ Standard NAT-tilstand-gennemløb: 2 Gbps ¦ Fanget moderne tilstand-gennemløb: 2 Gbps |
| Egenskaber | Passiv GNSS, SMS-fjernstyring, 4x4 MIMO-teknologi, 3GPP Release 16, SD-WAN support, sky-administreret |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.3at, IEC 60068-2-11, IP67, IEC 60068-2-32, ITU-T K.21, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-4, EN 61000-4-5, EN 61000-4-6, UL, cUL, EN 60950-22, EN 62368-1, CB Scheme, WEEE, RoHS, REACH, CP65, PTCRB |
| Liniekodningsformat | 256 QAM |
| Type | Trådløs mobilmodem |
| Mobilprotokol | 5G NR, WCDMA, HSPA+, LTE |
| Generation | 5G, 4G, 3G |
| Mobilbånd | LTE B1, LTE B2, LTE B3, LTE B4, LTE B5, LTE B7, LTE B8, LTE B12, LTE B13, LTE B14, LTE B17, LTE B18, LTE B19, LTE B20, LTE B25, LTE B26, LTE B28, LTE B29, LTE B30, LTE B32, LTE B66, LTE B71, LTE B34, LTE B38, LTE B39, LTE B40, LTE B41, LTE B42, LTE B43, LTE B46, LTE B48, 5G n1, 5G n2, 5G n3, 5G n5, 5G n7, 5G n8, 5G n12, 5G n13, 5G n14, 5G n18, 5G n20, 5G n25, 5G n28, 5G n29, 5G n30, 5G n38, 5G n40, 5G n41, 5G n48, 5G n66, 5G n71, 5G n76, 5G n77, 5G n78, 5G n79, HSPA+ B1, HSPA+ B2, HSPA+ B3, HSPA+ B4, HSPA+ B5, HSPA+ B8, HSPA+ B19 |
| Maks. overførselshastighed | 3.4 Gbps |
| Interface | WAN / LAN: 1 x 2.5GBase-T (PoE+) - RJ-45 ¦ WAN / LAN: 1 x 2.5GBase-T - RJ-45 ¦ Antenne: 4 x N-stikforbindelse |
| Ekspansionsåbninger | 2 (total) / 2 (fri) x Nano-SIM |
| Antenne | Aftagelig eksternt |
| Antal antenner | 4 |
| Strømenhed | Strøminjektor - 30 Watt |
| Udstyr inkluderet | 4 x mobilantenner, pæl/vægmonteringssæt, RJ45 støvdækkesæt |
| Monteringspakke | Inkluderet |
| MTBF (forventet tid mellem fejl) | 376,671 timer |
| Lokalisering | Den Europæiske Union |
| Bredde | 20.4 cm |
| Dybde | 16.5 cm |
| Højde | 5.6 cm |
| Vægt | 1.3 kg |
| Service & Support | Begrænset garanti - livstid |
| Min. driftstemperatur | -30 °C |
| Maks. driftstemperatur | 70 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 10 - 90% |