Lenovo ThinkSystem ST650 V3
tower Xeon Silver 4509Y 2.6 GHz - 32 GB - ingen HDD
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Xeon Silver |
| Processorgeneration | Intel Xeon Scalable 4th Gen |
| Processormodel | 4509Y |
| Processorfrekvens | 2,6 GHz |
| Processor boost frekvens | 4,1 GHz |
| Processorkerner | 8 |
| Processor-cache | 22,5 MB |
| Antal installerede processorer | 1 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Fejlkorrigerende kode | Ja |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 32 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 4 TB |
Lagring
| Maksimal lagerkapacitet | 320 TB |
| Understøtter RAID | Ja |
| RAID-niveauer | 0, 1, 10, JBOD |
| Understøttede RAID-kontroller | 940-8i |
| Hot-swap | Ja |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | SAS |
| Interne drevbåse | 8 |
Netværk
| Ethernet-grænsefladetype | 10 Gigabit Ethernet |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| LAN Kontroller | Broadcom 57416 |
| Ethernet LAN | Ja |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 5 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Antal serielle porte | 1 |
Design
| Kabinettype | Stativ (4U) |
| Produktfarve | Sort |
| Stativ-montering | Ja |
| Understøttelse af redundante blæsere | Ja |
Præstation
| Målstyring | XClarity Controller Platinum |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Software
| Operativsystem installeret | Ingen |
| Kompatible operativsystemer | Microsoft Windows Server 2019 Microsoft Windows Server 2022 Red Hat Enterprise Linux 8.6 Red Hat Enterprise Linux 8.7 Red Hat Enterprise Linux 9.0 Red Hat Enterprise Linux 9.1 SUSE Linux Enterprise Server 15 SP4 SUSE Linux Enterprise Server 15 Xen SP4 Ubuntu 22.04 LTS 64-bit VMware ESXi 7.0 U3 VMware ESXi 8.0 U1 |
Strømstyring
| Redundant strømforsyning | Ja |
| Strømforsyning | 1100 W |
| Antal installerede strømforsyninger | 1 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 8 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 8 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 3050 m |
Godkendelser
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Titanium |
Vægt & størrelser
| Bredde | 175 mm |
| Højde | 462 mm |
| Dybde | 734 mm |
| Vægt | 39,1 kg |
Tekniske detaljer
| Understøttet lagringsdrev formfaktor (intern) | 2.5" |