Shuttle XPC slim XH610
Slim-PC uden CPU - 0 GB - ingen HDD
Processor
| Indbygget processer | Ingen |
Hukommelse
| Hukommelses slots type | SO-DIMM |
| Antal hukommelsesstik | 2 |
| Understøttede hukommelsesclock-hastigheder | 2133,2400,2666,2933,3200 MHz |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
| Understøttede hukommelsestyper | DDR4-SDRAM |
| Hukommelsesspænding | 1.2 V |
| Fejlkorrigerende kode | Ingen |
| Ikke-fejlkorrigerende kode | Ja |
Lagring
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
| Understøttede lagerdisk størrelser | 2.5" |
| Grænseflade til lagerdisk | M.2, PCI Express, Serial ATA III |
| NVMe | Ja |
Grafik
| On-board grafikkort | Ja |
| Grafikadapter familie | Intel |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 2.0-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.0b |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4a |
| Mikrofonindgang | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Antal COM-porte | 2 |
| DC-in-stik | Ja |
Udvidelsessokler
| Antal M.2 (M) slots | 1 |
Design
| Kabinettype | 3,5 L størrelse PC |
| Produktfarve | Sort |
| Kølingstype | Aktiv |
| LED-indikatorer | HDD, Strøm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Produkttype | PC barebone |
Præstation
| Bundkort chipsæt | Intel H610 |
| Processor sokkel | LGA 1700 |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Kompatibel processor serie | Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel® Pentium® |
| BIOS-type | AMI |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR, ErP |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | RoHS |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11 |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Operativsystem installeret | Ingen |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733080 |
Strømstyring
| Strømforsyningstype | Ekstern AC-adapter |
| Antal strømforsyninger | 1 |
| Strømforsyning | 120 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsadapterens udgangsstrøm | 6,32 A |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 19 V |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 200 mm |
| Dybde | 238 mm |
| Højde | 72 mm |
| Vægt | 2,2 kg |
| Pakkevægt | 3,5 kg |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |
| Drivere inkluderet | Ja |
Andre funktioner
| Oprindelsesland | Kina |