Shuttle DH770 PC barebone 1,35 L størrelse PC Sort Intel H770 LGA 1700
Processor
| Indbygget processer | Ingen |
Hukommelse
| Installeret intern hukommelse | Ingen |
| Hukommelses slots type | SO-DIMM |
| Antal hukommelsesstik | 2 |
| Understøttede hukommelsesclock-hastigheder | 5600 MHz |
| Hukommelsesspænding | 1.1 V |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Understøttede hukommelsestyper | DDR5-SDRAM |
| Fejlkorrigerende kode | Ingen |
| Ikke-fejlkorrigerende kode | Ja |
Lagring
| Datalagringsdriver installeret | Ingen |
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
| Understøttede lagerdisk størrelser | 2.5,M.2 |
| Grænseflade til lagerdisk | PCI Express, Serial ATA III |
| NVMe | Ja |
Grafik
| On-board grafikkort | Ingen |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Ingen |
| LAN Kontroller | Intel I226-LM |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 4 |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0b |
| Antal DisplayPorts | 2 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Mikrofonindgang | Ja |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Antal serielle porte | 2 |
| DC-in-stik | Ja |
Design
| Kabinettype | 1,35 L størrelse PC |
| Produktfarve | Sort |
| Kølingstype | Aktiv |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| LED-indikatorer | HDD, Strøm |
| Husmateriale | Metal |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 75 mm |
| Produkttype | Mini PC barebone |
Præstation
| Bundkort chipsæt | Intel H770 |
| Processor sokkel | LGA 1700 |
| Antal understøttede processorer | 1 |
| Kompatibel processor serie | Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel® Pentium® Gold |
| BIOS-type | UEFI AMI |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Lydchip | Realtek ALC888S |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR, ErP |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | BSMI, CB, CE, ETL, Federal Communications Commission (FCC), RCM, RoHS, VCCI |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733080 |
Strømstyring
| Strømforsyningstype | Ekstern AC-adapter |
| Antal strømforsyninger | 1 |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforsyning | 120 W |
| Vekselstrømsadapterens udgangsstrøm | 6,32 A |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 19 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 190 mm |
| Dybde | 165 mm |
| Højde | 43 mm |
| Vægt | 1,3 kg |
| Pakkevægt | 2,1 kg |
Emballage indhold
| Strømledning inkluderet | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Drivere inkluderet | Ja |
Andre funktioner
| Oprindelsesland | Kina |
