AOPEN DEX5750
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Core™ i5 |
| Processorgeneration | 11th gen Intel® Core™ i5 |
| Processormodel | i5-1135G7 |
| Processorkerner | 4 |
| Processortråde | 8 |
| Processor boost frekvens | 4,2 GHz |
| Processorfrekvens | 2,4 GHz |
| Processor-cache | 8 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
| Konfigurerbar TDP-up frekvens | 2,4 GHz |
| Konfigurerbar TDP-up | 28 W |
| Konfigurerbar TDP-down | 12 W |
| Konfigurerbar TDP-down frekvens | 0,9 GHz |
| Antal installerede processorer | 1 |
| Maksimal turbokraft | 28 W |
| Processor base power | 12 W |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 8 GB |
| Hukommelsesstik | 2x SO-DIMM |
| Hukommelsesur hastighed | 3200 MHz |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 128 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 128 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 128 GB |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
Grafik
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| 4 | Intel |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel Iris Xe Graphics |
| On-board grafikkort, model | Intel Iris Xe Graphics |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| LAN Kontroller | Intel I225-LM |
| Wi-Fi | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 6 |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 2 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Line-in | Ja |
| Linie ud | Ja |
| Antal serielle porte | 2 |
Design
| Kabinettype | Mini PC |
| Volumen | 0,95 L |
| VESA montering | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Produktfarve | Sort |
Præstation
| Markedspositionering | Forretning |
| Lydchip | Realtek ALC897 |
| Produkttype | Mini PC |
Software
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Operativsystem installeret | Windows 11 |
Processor særlige funktioner
| CPU-konfiguration (maks.) | 1 |
Strømstyring
| Strømforsyning | 90 W |
| Strømforsyning indgangsspænding | 100 - 240 V |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -30 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 240 mm |
| Dybde | 158 mm |
| Højde | 25 mm |
| Vægt | 1,87 kg |
Display
| Skærm inkluderet | Ingen |