Advantech Ubiquitous UTC-100 Series UTC-120G
alt-i-én Pentium N4200 1.1 GHz - 4 GB - SSD 128 GB - LCD 21.5"
Display
| Skærm diagonal | 54,6 cm (21.5") |
| Berøringsskærm | Ja |
| Berøringsskærm teknologi | Projekteret kapacitivt systemet |
| Vis antal farver | 16,78 millioner farver |
| Billedformat | 14:9 |
| Skærmens lysstyrke | 250 cd/m² |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel® Pentium® |
| Processormodel | N4200 |
| Processorkerner | 4 |
| Processortråde | 4 |
| Processorfrekvens | 1,1 GHz |
| Processor-cache | 2 MB |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 4 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR3L-SDRAM |
| Maksimal intern hukommelse | 8 GB |
| Antal hukommelsesstik | 1 |
| Hukommelsesur hastighed | 1600 MHz |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 128 GB |
| Lagermedie | SSD |
| SDD-kapacitet | 128 GB |
Grafik
| Producent af grafikadapter | Intel |
| Grafikadapter | HD Graphics 505 |
Funktioner
| Certificering | FCC, CB, UL, CCC, BSMI IP65 |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal højttalere | 2 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 4 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| DVI-port | Ingen |
| RS-232-porte | 2 |
| DC-in-stik | Ja |
Design
| Kabinettype | All-in-One |
| Produktfarve | Sort |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 10 |
Strømstyring
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 12 V |
| Vekselstrømsadapterens udgangsstrøm | 7 A |
| Strømforsyning | 84 W |
| Strømforbrug (typisk) | 43,5 W |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 95% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
Ergonomisk
| Kan monteres på væggen | Ja |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
Vægt & størrelser
| Bredde | 523,9 mm |
| Dybde | 39,5 mm |
| Højde | 315,4 mm |
| Vægt | 5,29 kg |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | CE |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84715000 |