Lenovo Bærbar - 14" - 32 GB - Core Ultra 5 - Integrated Intel Arc Graphics 130V
Windows 11 Pro - 1920 x 1200 pixel - Sort - 8 kerner
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Core Ultra 5 |
| Processormodel | 228V |
| Performance-kerner | 4 |
| Effektive kerner | 4 |
| Processorkerner | 8 |
| Processortråde | 8 |
| Processor boost frekvens | 4,5 GHz |
| Processor-cache | 8 MB |
| Processor cache type | Intel Smart Cache |
Grafik
| On-board grafikkort, model | Integrated Intel Arc Graphics 130V |
Neural processor-enhed (NPU)
| Neural processor-enhed (NPU) | Integrated Intel AI Boost |
| NPU-ydeevne op til | 40 TOPs |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR5x-8533 |
| Hukommelsesstik | Soldered |
| Maksimal intern hukommelse | 32 GB |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| SSD-formfaktor | M.2 2280 |
| SSD-grænsefladetype | PCIe 4.0x4 NVMe |
Porte & Grænseflader
| Sikkerhedsalgoritmer | Opal 2.0 |
| Wi-Fi | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| HDMI-version | 2,1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Lyd
| Lydchip | Realtek ALC3287 |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Højttalereffekt | 2 W |
| Lydsystem | Dolby Audio |
| Antal mikrofoner | 2 |
Kamera
| Front kamera opløsning (numerisk) | 5 MP |
| Privatlivskamera | Ja |
| Infrarødt kamera (IR) | Ja |
Batteri
| Batterikapacitet | 57 Wh |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W |
| Vekselstrømsadapterens udgangsstrøm | 3-pin |
Tastatur
| Tastatursprog | Nordic (DK/FI/NO/SV) |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 315,9 mm |
| Dybde | 223,7 mm |
| Højde (front) | 1,09 cm |
| Højde (bagside) | 1,61 cm |
| Vægt | 1,38 kg |
Andre funktioner
| Højde (maks.) | 2,20 cm |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Kulfiber, Polykarbonat (PC) |
Funktioner
| Kulfiber, Polykarbonat (PC) |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
| Operativsystem sprog | Dansk, Engelsk, Finsk, Norsk, Svensk |
Netværk
| Wi-Fi-standarder | 802.11be |
| Producent af WLAN-controller | Intel |
| WLAN-controller model | Wi-Fi 7 BE201 |
| Bluetooth-version | 5,4 |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 100/1000 Mbit/s |
Sikkerhed
| Smart kortlæser | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2,0 |
| Fingeraftrykslæser | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington Nano Security Slot |
Emballeringsdata
| Medfølgende software | Lenovo AI Now |
Godkendelser
| Certificering | ENERGY STAR 9.0, EPEAT Gold, ErP Lot 6/26, RoHS compliant, TCO Certified 10, Eyesafe Certified 2.0 |
Display
| Skærm diagonal | 35,6 cm (14 tommer) |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel |
| Paneltype | IPS |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Skærmens lysstyrke | 500 cd/m² |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Farveområde | 100% |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Berøringsskærm | Nej |
| Forholdet mellem skærm og krop | 85,73 |