Lenovo Bærbar - 14" - 16 GB - 512 GB - Core Ultra 7 - Intel Graphics - Windows 11 Pro
1920 x 1200 pixel - Sort - 12 kerner
Processor
| Processorproducent | Intel; Intel; Intel |
| Processorserie | Core Ultra 7; Core Ultra 7; Core Ultra 7 |
| Processormodel | 255U; 255U; 255U |
| Processorkerner | 12; 12; 12 |
| Performance-kerner | 2; 2 |
| Effektive kerner | 10; 10 |
| Processor boost frekvens | 5,2 GHz; 5,2 GHz; 5.2 GHz |
| Processor-cache | 12 MB; 12 MB; 12 MB |
| Processortråde | 14; 14 |
| Chipsæt | Intel SoC Platform |
Leverandørfunktioner
| Producent | Intel |
Andre funktioner
| Modelnummer | AI Boost |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MT/s; 5600 MT/s |
| SSD hardware kryptering | TCG Opal Encryption 2 |
| Frontkamera opløsning | 5 MP |
| Højde | 22.9 mm |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB; 16 GB; 16 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM; DDR5-SDRAM; DDR5 |
| Hukommelsesstik | 2; 2x SO-DIMM; 1 x 16 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB; 64 GB; 64 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
| Hukommelse form faktor | SO-DIMM; SODIMM |
| Antal hukommelsesstik | 2 |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB; 512 GB, 1 TB; 512 GB |
| Lagermedie | SSD |
| SSD-formfaktor | M.2 2280; M.2 2280; M.2 2280 |
| SSD-grænsefladetype | PCIe 4.0 x4 NVMe; PCIe 4.0 NVMe; PCIe 4.0 x4 NVMe |
| SDD-kapacitet | 512 GB, 1 TB; 512 GB |
| Indbygget kortlæser | N |
Grafik
| On-board grafikkort | Intel Graphics |
| On-board grafikkort, model | Intel Graphics |
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2; 2 |
| Antal mikrofoner | 2; 2 |
| Lydsystem | Dolby Audio; High Definition Audio |
| Højttalereffekt | 2 W |
Kamera
| Front kamera HD type | fixed focus |
| Privatlivskamera | Ja; Y |
| Infrarødt kamera (IR) | Ja; Y |
| Front kamera opløsning (numerisk) | 5 MP |
| Front kamera | Y |
Netværk
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax); 802.11ax; 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Bluetooth-version | 5.3; 5.3; 5.3 |
| WLAN-controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211; Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Mobil netværksforbindelse | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 100,1000 Mbit/s; 100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Y |
| Ethernet LAN | Y |
Bagpanel I/O porte
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Antal Thunderbolt-porte | 2 |
| Antal USB4 Gen 3x2-porte | 2 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Antal USB4-porte | 2 |
| Antal HDMI-porte | 1; 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1; 1; 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja; Y |
| Antal USB 2.0-porte | 1; 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2; 2 |
| Thunderbolt 4 porte antal | 2 |
| HDMI-version | 2.1; 2.1 |
| Wi-Fi | Y |
| USB-porte til Sleep-and-Charge | 1 |
Tastatur
| Tastatursprog | Nordisk |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja; Ja; Y |
| Tastaturopsætning | QWERTY; Nordic (DK/FI/NO/SV) |
Sikkerhed
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja; Ja; Y |
| Fingeraftrykslæser | Ja; Ja; Y |
| Smart kortlæser | Ja; Y |
| Kabellåseslids type | Nano |
| Adgangskodebeskyttelse type | TCG Opal 2.0 |
| Slot til kabellås | Y |
Batteri
| Batterikapacitet | 57 Wh; 57 Wh; 57 Wh |
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo); Lithium Polymer |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W; 65 W; 65 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-240 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
Vægt & størrelser
| Bredde | 313,7 mm; 313.7 mm |
| Dybde | 226 mm; 226 mm |
| Højde | 22,9 mm |
| Vægt | 1380 g; 1,38 kg; 1380.00 g |
| Højde (front) | 11.39 mm |
| Højde (bagside) | 17.31 mm |
Design
| Produktfarve | Sort; Sort; Black |
| Formfaktor | Muslingeskal |
Funktioner
| Produktmateriale | polycarbonate/ABS; PC-ABS |
| Skærmoverflade | Anti-glare |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro; Windows 11 Pro |
| Operativsystem sprog | Tysk, Hollandsk, Engelsk, Fransk, Italiensk; Nordic (DK/FI/SV/NO/EN) |
Godkendelser
| Certificering | TCO certified generation 10, EPEAT Gold, ENERGY STAR; ENERGY STAR 9.0 EPEAT Gold Registered ErP Lot 6/26 RoHS compliant TCO Certified 10.0; ENERGY STAR 9.0, EPEAT Gold, ErP Lot 6/26, RoHS compliant, TCO Certified generation 10, MIL-STD-810H |
Display
| Skærm diagonal | 35,6 cm (14 tum); 35,6 cm (14"); 14 " |
| Paneltype | IPS; IPS; IPS |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel; 1920 x 1200 pixel; 1920 x 1200 pixels |
| Naturligt aspektforhold | 16:10; 16:10 |
| Vis opdaterinshastighed | 60 Hz; 60 Hz |
| Skærmens lysstyrke | 400 cd/m²; 400 cd/m²; 400 cd/m² |
| Farveområde | 45%; 45% NTSC |
| Antirefleksskærm | Ja; Ja |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Berøringsskærm | N |