Lenovo Bærbar - 14" - 16 GB - Ryzen 7 PRO - AMD Radeon 780M Graphics - Windows 11 Pro
1920 x 1200 pixel - Sort - 8 kerner
Processor
| Processorproducent | AMD; AMD; AMD |
| Processorserie | Ryzen 7 PRO; Ryzen 7 PRO; Ryzen 7 PRO |
| Processormodel | 250; 250; 250 |
| Processorkerner | 8; 8; 8 |
| Processortråde | 16; 16; 16 |
| Processorfrekvens | 3,3 GHz |
| Processor boost frekvens | 5,1 GHz; 5,1 GHz; 5,1 GHz |
| Processor-cache | 8 MB; 8 MB; 8 MB |
| Processorens basisfrekvens | 3,3 GHz |
| Basisfrekvens af effektiv kerne | 3,3 GHz |
Funktioner
| Neural processor-enhed (NPU) | AMD Ryzen AI |
| Maksimal højde | 22,9 mm |
| Opal 2.0 |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB; 16 GB; 16 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM; DDR5; DDR5 |
| Hukommelse form faktor | SO-DIMM 262-PIN; SODIMM; SODIMM |
| Hukommelsesstik | 2x SO-DIMM; 2; 1x SO-DIMM |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB; 64 GB; 64 GB |
| Antal hukommelsesstik | 2 |
Andre funktioner
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MT/s; 5600 MT/s; 5600 MT/s |
| SSD hardware kryptering | Opal 2.0 |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB; 512 GB; 512 GB |
| Lagermedie | SSD; SSD |
| SSD-formfaktor | M.2 2280; M.2 2280; M.2 2280 |
| SSD-grænsefladetype | PCIe 4.0 x4 NVMe; PCIe 4.0 x4 NVMe; PCIe 4.0 x4 NVMe |
| Antal installerede SSD'er | 1; 1 |
Grafik
| On-board grafikkort | AMD Radeon 780M; Ja |
| On-board grafikkort, model | AMD Radeon 780M Graphics; Radeon 780M |
Kamera
| Front kamera | Ja |
| Front kamera HD type | 5 |
| Front kamera opløsning (numerisk) | 5 MP; 5 MP |
| Infrarødt kamera (IR) | Ja |
| Privatlivskamera | Ja |
Lyd
| Lydsystem | Stereo højttalere, dobbelt array mikrofon |
| Lydchip | Realtek ALC3287; Realtek ALC3287; Realtek ALC3287 |
| Understøttede lydstandarder | High Definition Audio, Dolby Atmos |
| Højttalereffekt | 2 W; 2 W |
| Antal mikrofoner | 2; 2 |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
Sikkerhed
| Smart kortlæser | Ja; Ja; Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja; Ja; Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Fingeraftrykslæser | Ja; Ja; Ja |
Netværk
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 7 (802.11be); 802.11be; 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Bluetooth-version | 5,4; 5,4; 5,4 |
| Bedste Wi-Fi standard | MediaTek Wi-Fi 7 MT7925 |
| Mobil netværksforbindelse | Ja |
| Generering af mobilnetværk | 4G |
| WLAN-controller model | MediaTek MT7925; MediaTek MT7925 |
| Bluetooth | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,100 Mbit/s; 100,1000 Mbit/s |
| Near Field Communication (NFC) | Nej |
Bagpanel I/O porte
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2; 2; 2 |
| USB-porte til Sleep-and-Charge | 1 |
| Antal USB4-porte | 2; 2 |
| Antal HDMI-porte | 1; 1; 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja; Ja; Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1; 1; 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 1; 1 |
| Wi-Fi | Ja |
| Thunderbolt 4 porte antal | 2 |
| HDMI-version | 2,1 |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 57 Wh; 57 Wh; 57 Wh |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W; 65 W; 65 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-240 V |
Vægt & størrelser
| Bredde | 313,7 mm; 313,7 mm; 313,7 mm |
| Dybde | 226 mm; 226 mm; 226 mm |
| Højde | 11,39 mm |
| Vægt | 1380 g; 1,38 kg; 1380,00 g |
| Højde (front) | 1,1 cm; 11,39 mm |
| Højde (bagside) | 1,7 cm; 17,31 mm |
Design
| Produktfarve | Sort; Sort; Sort |
| Husmateriale | Acrylonitrilbutadienstyren, Polykarbonat (PC) |
| Formfaktor | Muslingeskal |
Emballeringsdata
| Husmateriale | Polycarbonate ABS |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro; Windows 11 Pro |
| Operativsystem sprog | Windows 11 Pro |
Tastatur
| Tastatursprog | Nordisk |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja; Ja |
| Tastaturopsætning | Nordic (DK/FI/NO/SV); Nordic (DK/FI/NO/SV) |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS, ErP Lot 6, ErP Lot 26, TCO 10, EPEAT Gold, ENERGY STAR; MIL-STD-810H, TCO certified generation 10, EPEAT Gold, ENERGY STAR, RoHS, ErP Lot 6 and 26 |
| Certificering | ENERGY STAR 9.0 EPEAT Gold Registered ErP Lot 6/26 RoHS compliant TCO Certified 10.0 |
Neural processor-enhed (NPU)
| Neural processor-enhed (NPU) | AMD Ryzen AI; AMD Ryzen AI |
Præstation
| Grafikprocessor | Radeon 780M |
| Bundkort chipsæt | AMD SoC Platform; AMD SoC Platform |
Display
| Skærm diagonal | 14 tum; 35,6 cm (14 in); 14 tommer |
| Paneltype | IPS; IPS; IPS |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel; 1920 x 1200 pixel; 1920 x 1200 pixel |
| Naturligt aspektforhold | 16:10; 16:10; 16:10 |
| Skærmens lysstyrke | 400 cd/m²; 400 cd/m²; 400 cd/m² |
| Farveområde | 45% NTSC; 45%; 45% |
| Vis opdaterinshastighed | 60 Hz |
| Antirefleksskærm | Ja; Ja; Ja |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz; 60 Hz |
| Forholdet mellem skærm og krop | 85,5; 85,5% |
| Berøringsskærm | Nej |