Lenovo Bærbar - 14" - 16 GB - 512 GB - Ryzen 5 - AMD Radeon 740M - Windows 11 Pro
1920 x 1200 pixel - Grå - 6 kerner
Processor
| Processorproducent | AMD; AMD; AMD |
| Processorserie | Ryzen 5; Ryzen 5; Ryzen 5 |
| Processormodel | 220; 220; 220 |
| Basisfrekvens af performancekerne | 3,2 GHz |
| Processor boost frekvens | 4,9 GHz; 4,9 GHz; 4,9 GHz |
| Processorkerner | 6; 6; 6 |
| Processortråde | 12; 12; 12 |
| Processor-cache | 16 MB |
| Processorfrekvens | 3,2 GHz; 3,2 GHz |
| L3-cache | 16 MB; 16 MB |
| L2-cache | 6 MB; 6 MB |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 16 GB; 16 GB; 16 GB |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 16 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM; DDR5-SDRAM; DDR5-SDRAM |
| Hukommelse form faktor | SO-DIMM; SO-DIMM 262-PIN; SO-DIMM |
| Antal hukommelsesstik | 2 st.; 2 |
| Memory slots (available) | 1 st. |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB; 64 GB; 64 GB |
| Hukommelsesstik | 2x SO-DIMM; 1 x 16 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
Andre funktioner
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz; 5600 MT/s |
| Antal understøttede skærme | 3 |
| Produktdesign | tofarvet; To-tonet |
| Tastaturopsætning | Nordic |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB; 512 GB, 1 TB, 256 GB; 512 GB |
| Lagermedie | SSD |
| SSD-formfaktor | M.2; M.2 2242; M.2 2242 |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0; PCIe 4.0 x4 NVMe; PCIe 4.0 x4 NVMe |
| Indbygget kortlæser | SD kort; Ja; Ja |
| SDD-kapacitet | 512 GB, 1 TB, 256 GB; 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
Billedsensor
| Synsvinkel, horisontal | 89°; 89° |
| Synsvinkel, vertikal | 89°; 89° |
Grafik
| On-board grafikkort, model | AMD Radeon 740M; AMD Radeon 740M |
| Indbygget grafikadapter DirectX-version | 12 |
| Antal diskrete grafikadaptere | Nej |
Lyd
| Lydsystem | stereo højttalere; Dolby Audio; Dolby Audio |
| Lydchip | Realtek ALC3287; Realtek ALC3287; Realtek ALC3287 |
| Antal indbyggede højttalere | 2; 2 |
| Antal mikrofoner | 2; 2 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
Multimedie
| Dolby Audio, smart støjdæmpning |
Kamera
| Frontkamera opløsning | 1920 x 1080 pixel; 1920 x 1080 pixel |
| Front kamera | Ja |
| Privatlivskamera | Ja; Ja |
| Front kamera HD type | Fuld HD |
| Frontkameratype | FHD 1080p + IR Hybrid |
Sikkerhed
| Windows Hello | privatlivsgardin, Windows Hello, fast fokus, hybrid FHD/IR |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Fingeraftrykslæser | Ja; Ja; Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington Nano |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0; 2,0 |
Tastatur
| Tastatursprog | Nordisk; Nordisk |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja; Ja; Ja |
| Spildsikret tastatur | Ja; Ja |
| Tast til andenpilot | Ja |
Netværk
| Wi-Fi-standarder | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be; Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 7 (802.11be); 802.11be |
| Bluetooth-version | 5,4; 5.4; 5,4 |
| Ethernet LAN-datahastigheder | Gigabit Ethernet; 100, 1000 Mbit/s; 100/1000 Mbit/s |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2; 2; 2 |
| Antal USB4-porte | 2 |
| HDMI-version | HDMI (4K support); 2,1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1; 1; 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja; Ja; Ja |
| Antal USB4 Gen 3x2-porte | 2; 2 |
| Antal HDMI-porte | 1; 1 |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium Polymer; Lithium Polymer; Li-Polymer |
| Batterikapacitet | 48 Wh; 48 Wh; 48 Wh |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W; 65 W; 65 W |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 100 - 240 V; 100 - 240 V |
| Frekvens for vekselstrømsadapter | 50/60 Hz |
Vægt & størrelser
| Bredde | 313,5 mm; 313,5 mm; 313,5 mm |
| Dybde | 224 mm; 224 mm; 224 mm |
| Højde | 17,5 mm; 17,5 mm; 17,5 mm |
| Vægt | 1,36 kg; 1,36 kg; 1,36 kg |
Software
| Operativsystem sprog | Engelsk, Fransk, Hollandsk, Tysk, Italiensk, ENG-UK, Amerikansk engelsk, Engelsk, Russisk, Ukrainsk; Danskt/Engelsk/Finsk/Norsk/Svenskt |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro; Windows 11 Pro |
Design
| Produktfarve | Grå; Grå; Grå |
| Husmateriale | Aluminium; Acrylonitrilbutadienstyren, Aluminium, Polykarbonat (PC) |
| Formfaktor | Muslingeskal |
Godkendelser
| Certificering | TCO Certified Generation 10, EPEAT Gold, ENERGY STAR, RoHS, ErP Lot 6, ErP Lot 26, TUV Low Blue Light; ENERGY STAR 9.0, EPEAT Gold, ErP Lot 6/26, RoHS compliant, TCO Certified generation 10 |
| Compliance-certifikater | MIL-STD-810H |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 8 - 95% |
Komfur
| Afdækningsmateriale | Aluminium |
Funktioner
| PC-ABS | |
| Skærmoverflade | Anti-glare |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | Gold |
Leverandørfunktioner
| Front kamera opløsning (numerisk) | 1920 |
Præstation
| Bundkort chipsæt | AMD SoC Platform |
Display
| Naturligt aspektforhold | 16:10; 16:10 |
| Skærm diagonal | 35,6 cm (14 in); 35,6 cm (14); 35,6 cm (14 tommer) |
| Paneltype | IPS; IPS; IPS |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel; 1920 x 1200 pixel; 1920 x 1200 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz; 60 Hz |
| Skærmens lysstyrke | 400 cd/m²; 400 cd/m²; 400 cd/m² |
| Farveområde | 45% NTSC; 45% |
| Forholdet mellem skærm og krop | 90%; 90% |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Vis opdaterinshastighed | 60 Hz |
| Berøringsskærm | Nej |