Lenovo ThinkPad T16 Gen 4 21QE Bærbar PC
Intel Core Ultra 7 (Serie 2) 255U - 32 GB DDR5 - 1 TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 x4 - TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe) - 16" IPS
Bærbar inkl. Office pakken home and student
=
16.301,-
DKK
(13.040,80 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
Lenovo ThinkPad T16 Gen 4 21QE Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
Lenovo ThinkPad T16 Gen 4 21QE Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
16.001,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
15.901,-
DKK
(12.720,80 ekskl. moms)
| Produkttype | Notebook - 180° hængselsdesign |
| Operativsystem | Windows 11 Pro - dansk/ engelsk / finsk / norsk / svensk |
| CPU | Intel Core Ultra 7 (Serie 2) 255U |
| Max Turbo Speed | 5.2 GHz |
| Antal kerner | 12-core |
| Ydeevnekerner | 2 |
| Effektive Kerner | 10 |
| Cache | 12 MB |
| Funktioner | Integreret hukommelsescontroller |
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU-ydeevne Op Til (TOPS) | 12 TOPS |
| RAM | 32 GB (2 x 16 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 64 GB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM; Litium-polymer |
| Hastighed | 5600 MT/s |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 2 |
| Tomme åbninger | 0 |
| Hovedlager | 1 TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 x4 - TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe) |
| Type | 16" - IPS; Tastatur |
| Opløsning | 1920 x 1200 (WUXGA); 5 Megapixel |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 400 cd/m² |
| Farvespektrum | 45% NTSC |
| Egenskaber | Blændfri; Dobbelt strøm (2x2); MIL-STD-810H testet |
| Grafik-processor | Intel Graphics |
| Kamera | Ja |
| Kameraegenskaber | Privatlivslukker, Windows Hello, fikseret fokus, Discrete IR, Ultrasonic Human Presence Detection |
| Lyd | Stereohøjttalere, 360° fjernfelt dobbelt array-mikrofon |
| Codec | Realtek ALC3287 |
| Overensstemmelsesstandarder | High Definition Audio, Dolby Audio; RoHS, Energy-Related Products (ErP) Lot 6, Energy-Related Products (ErP) Lot 26 |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Tastatur layout | Nordisk (dansk/finsk/norsk/svensk) |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3 |
| Trådløs controller | Intel Wi-Fi 6E AX 211 |
| Generation | 5G-opgraderbar |
| Kapacitet | 86 Wh |
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 65 Watt |
| Holdere | 1 x Nano-SIM kort (1 fri) |
| Interfacedetaljer | USB 3.2 Gen 1 ¦ USB 3.2 Gen 1 (Always On) ¦ 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (Power Delivery 3.0) ¦ HDMI ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon (mini-telefon 3,5 mm) ¦ LAN (RJ-45) |
| Farve | Sort |
| Materiale af etui | Polykarbonat (bund), karbonfiber (top), polykarbonate (top), karbonfiber (bund) |
| Sikkerhed | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeraftrykslæser, smartkortlæser |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington nano sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | USB-C strømadapter |
| Lokalisering | Sprog: Engelsk, Nordisk / region: Danmark, Finland, Norge, Sverige |
| Fabrikant Sælger Program | Lenovo TopSeller |
| Dimensioner (B x D x H) | 35.97 cm x 25.8 cm x 2.365 cm |
| Vægt | 1.98 kg |
| TCO-certificeret | - TCO certificeret, generation 10, til bærbare computere |
| EPEAT kompatibel | EPEAT Gold |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
| Service & Support | Basisgaranti - 3 år - levering og afhentning ¦ Begrænset garanti - batteri - 1 år ¦ Basisgaranti - batteri - 1 år ¦ Udvidet garanti - 3 år - on-site - responstid: næste forretningsdag |
| Pakket service | 3 års Lenovo Premier Support, CO2 Offset 0,5 ton (2. Gen) |