HP EliteBook X Flip G1i Notebook Next Gen AI Bærbar PC
Intel Core Ultra 7 (Serie 2) 258V / 2.2 GHz - 32 GB LPDDR5X - 1 TB SSD PCIe - NVM Express (NVMe) - 14" IPS
Bærbar inkl. Trådløs mus
=
24.096,-
DKK
(19.276,80 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
HP EliteBook X Flip G1i Notebook Next Gen AI Bærbar PC
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
Før
24.734,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
24.634,-
DKK
(19.707,20 ekskl. moms)
Design
| Farvenavn | Atmosfæreblå |
| Produkttype | Hybrid (2-i-1) |
| Produktfarve | Blå; Blå |
| Formfaktor | Konvertibel (mappe); Konvertibel (mappe) |
| Markedspositionering | Premium |
| Introduktionsår | 2025; 2025 |
| Oprindelsesland | Kina, Thailand |
| Originalt mærkenavn | HP |
Display
| Skærm diagonal | 35,6 cm (14") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
| HD-type | WUXGA |
| Paneltype | IPS |
| Antirefleksskærm | Ja; Ja |
| Skærmens lysstyrke | 800 cd/m² |
| Farveområde | 100% |
| RGB-farverum | sRGB |
| Skærm diagonal (metrisk) | 35,6 cm |
| sRGB-dækning (typisk) | 100% |
Processor
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel Core Ultra 7 |
| Processorgeneration | Intel Core Ultra (Series 2); Intel Core Ultra (Series 2) |
| Processormodel | 258V |
| Processorkerner | 8 |
| Processortråde | 8 |
| Processor boost frekvens | 4,8 GHz |
| Performance-kerner | 4; 4 |
| Kerner med lav strømeffektivitet | 4; 4 |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 4,8 GHz; 4,8 GHz |
| Kerne med lav strømeffektivitet maksimal turbofrekvens | 3,7 GHz; 3,7 GHz |
| Basisfrekvens af performancekerne | 2,2 GHz; 2,2 GHz |
| Kerner med lav strømeffektivitet Basisfrekvens | 2200 MHz; 2200 MHz |
| Processor-cache | 12 MB |
| Processor cache type | L3 |
| Maksimal turbokraft | 37 W; 37 W |
| Processor base power | 17 W; 17 W |
Neural processor-enhed (NPU)
| Copilot+ PC | Ja |
| Neural processor-enhed (NPU) | Intel AI Boost |
| Understøttelse af sparsomhed | Ja; Ja |
| Understøttelse af Windows Studio-effekter | Ja; Ja |
| AI-softwareframeworks understøttet af NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN; DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Samlet processorydelse op til | 115 TOPs; 115 TOPs |
| NPU-ydeevne op til | 47 TOPs |
| GPU-ydeevne op til | 64 TOPs; 64 TOPs |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR5x-SDRAM |
| Hukommelsesur hastighed | 8533 MHz |
| Hukommelse form faktor | On-board |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | Not available |
| Maksimal intern hukommelse | 32 GB; 32 GB |
| Overførselshastighed for hukommelsesdata | 8533 MT/s; 8533 MT/s |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 1 TB; 1 TB |
| Lagermedie | SSD; SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 1 TB; 1 TB |
| Antal installerede SSD'er | 1; 1 |
| SDD-kapacitet | 1 TB; 1 TB |
| NVMe | Ja; Ja |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express; PCI Express |
| SSD-formfaktor | M.2; M.2 |
| Optisk drevtype | Ingen; Ingen |
Grafik
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig; Ikke tilgængelig |
| Producent af indbygget GPU | Intel |
| On-board grafikkort | Ja |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel Arc Graphics |
| Diskret grafikadapter | Ingen; Ingen |
| On-board grafikkort, model | Intel Arc Graphics |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja; Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 4 |
| Indbygget mikrofon | Ja; Ja |
| Antal mikrofoner | 2 |
Kamera
| Front kamera | Ja |
| Front kamera opløsning (numerisk) | 5 MP |
| Infrarødt kamera (IR) | Ja |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen; Ingen |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Antenne type | 2x2 |
| WLAN-controller model | Intel Wi-Fi 7 BE201 |
| Producent af WLAN-controller | Intel |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.4 |
| Near Field Communication (NFC) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 1 |
| Antal USB4 Gen 3x2-porte | 2; 2 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Thunderbolt 4 porte antal | 2 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Ja |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja; Ja |
| Mikrofonindgang | Ja |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| USB Sleep-and-Charge | Ja |
| USB-porte til Sleep-and-Charge | 2 |
Præstation
| Sensor for omgivende lys | Ja; Ja |
| Hall-sensor | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Temperaturføler | Ja |
| Reparationsindeks | 6.8; 6.8 |
Tastatur
| Pegeredskab | Clickpad |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja |
| Numerisk tastatur | Ingen; Ingen |
| Spildsikret tastatur | Ja |
| Inputenhedsmodel | HP Premium-tastatur |
| Navn på tastaturfarve | Atmosfæreblå |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
Processor særlige funktioner
| Intel® Turbo Boost Teknologi | Ja |
Specifikke funktioner for mærket
| HP Sure View | Ja |
| HP speaker type | HP-quad højttalere; HP-quad højttalere |
| HP Connection Optimizer | Ja; Ja |
| HP Support Assistant | Ja; Ja |
| HP segment | Forretning |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
| Antal battericeller | 6 |
| Batterikapacitet | 68 Wh |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W |
| Frekvens for vekselstrømsadapter | 50 - 60 Hz |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 100 - 240 V |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Strømforsyning | 65 W |
| USB strømforsyning | Ja |
Sikkerhed
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Adgangskodebeskyttelse type | BIOS, Strøm til |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CCC, RoHS, CE, BSMI |
Bæredygtighed
| Bæredygtige teknologier og materialer | Lavt halogenindhold; 40 % PCR-plast; Bulk-emballage tilgængelig; 30 % ocean-bound plast; 65 % genanvendt metal; 50 % ocean-bound plast i blæserkabinettet; 100 % af HP's papirbaserede emballage er fra genanvendte eller certificeret bæredygtige kilder. |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR, EPEAT, TCO, TCO10 |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja; Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 313,9 mm |
| Dybde | 219,9 mm |
| Højde (front) | 1,05 cm |
| Højde (bagside) | 1,47 cm |
| Vægt | 1,4 kg; 1,4 kg |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ja; Ja |
| Tastatur inkluderet | Ja |
Andre funktioner
| UNSPSC-kode | 43211503 |