Acer Predator Helios Neo Bærbar - 14.5" - RTX 5070 - 32 GB DDR5 - Intel Core Ultra 9 285H
2880 x 1800 pixel - Abyss Black - 16 kerner - - 2x 512GB SSD - Windows 11 Pro
Bærbar inkl. Trådløs mus
1x
Acer Predator Helios Neo Bærbar - 14.5" - RTX 5070 - 32 GB DDR5 - Intel Core Ultra 9 285H
1x
Logitech M280
=
Acer Predator Helios Neo Bærbar - 14.5" - RTX 5070 - 32 GB DDR5 - Intel Core Ultra 9 285H
1x
Logitech M280
18.701,-
DKK
(14.960,80 ekskl. moms)
Bærbar inkl. Docking Station
1x
Acer Predator Helios Neo Bærbar - 14.5" - RTX 5070 - 32 GB DDR5 - Intel Core Ultra 9 285H
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
=
Acer Predator Helios Neo Bærbar - 14.5" - RTX 5070 - 32 GB DDR5 - Intel Core Ultra 9 285H
1x
FG Universal Docking Station USB-C 5K - Dual 4K med 100W strømforsyning til bærbar
Før
19.335,-
DKK
SPAR
100,-
DKK
19.235,-
DKK
(15.388,00 ekskl. moms)
Processor
| Performance-kerner | 6 |
| Processorproducent | Intel |
| Processorserie | Intel Core Ultra 9 |
| Processormodel | 285H |
| Basisfrekvens af performancekerne | 2,9 GHz |
| Processor boost frekvens | 5,4 GHz |
| Processorkerner | 16 |
| Effektive kerner | 10 |
| Processor-cache | 24 MB |
Neural processor-enhed (NPU)
| Neural processor-enhed (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU-ydeevne op til | 13 TOPs |
| Samlet processorydelse op til | 99 TOPs |
Hukommelse
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR5X SDRAM |
| Hukommelse form faktor | on-board |
Andre funktioner
| Hukommelsesur hastighed | 7467 MHz |
| Frontkamera opløsning | 1920 x 1080 |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
Lagring
| Samlet lagringskapacitet | 1024 GB |
| SSD-formfaktor | M.2 2280 |
| SSD-grænsefladetype | PCIe 4.0 x4 NVMe |
| Indbygget kortlæser | Ja |
Grafik
| Diskret grafikadapter | Ja |
| Diskret grafikadaptermodel | NVIDIA GeForce RTX 5070 |
| Diskret grafikadapterhukommelse | 8 GB |
| Diskret grafikhukommelsestype | GDDR7 SDRAM |
Præstation
| Ydeevne for grafikprocessor | 77 TOPS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 323,90 mm |
| Dybde | 254,70 mm |
| Højde | 20,80 mm |
| Vægt | 1900,0 g |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 76 Wh |
| Batterilevetid (maks.) | 13 t |
Strømstyring
| Vekselstrømsadapter strøm | 230 W |
Porte & Grænseflader
| Wi-Fi | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 2 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
Netværk
| Wi-Fi-standarder | 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Bluetooth-version | 5,3 |
| WLAN-controller model | Killer Wi-Fi 6E AX1675i |
Software
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
Design
| Produktfarve | Abyss Black |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Markedspositionering | Spil |
Tastatur
| Tastaturopsætning | QWERTY |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja |
| Baggrundsbelyst zone på tastatur | 3-zone RGB |
Kamera
| Front kamera | Ja |
Højttalere
| Lydsystem | DTS:X Ultra |
Sikkerhed
| Kabellåseslids type | Kensington |
Godkendelser
| Hoved-SAR (EU) | 1,14 W/kg |
| Krop SAR (EU) | 1,14 W/kg |
Display
| Skærm diagonal | 14,5 tommer |
| Paneltype | OLED |
| Skærmopløsning | 2880 x 1800 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 120 Hz |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Skærmens lysstyrke | 400 cd/m² |
| HD-type | Full HD |
