Triple USB-C Docking Station
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 2 |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 100 W |
| USB strømforsyning revision | 3.0 |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Mikrofonindgang | Ingen |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
| DC-in-stik | Ja |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| HDCP | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000 Mbit/s |
Præstation
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSDXC, SDXC |
| Dataoverførselshastighed | 10 Gbit/sek. |
| HD-type | 8K Ultra HD |
| Antal understøttede skærme | 3 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Produktfarve | Aluminium, Sort |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Skærm funktioner | Duplikat, Udvidet |
| Plug and play | Ja |
| Husmateriale | Aluminium |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Link |
Strømstyring
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 20 V |
| Strømforsyning | 150 W |
| Indgangsstrøm | 7,5 A |
| Strømforbrug (maks.) | 150 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,2 W |
| Strømstiktype | Type C |
| Kompatible strømplug typer | EU |
| Strømkabellængde | 1 m |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Andre understøttede operativsystemer | ChromeOS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 68,5 mm |
| Dybde | 168 mm |
| Højde | 33 mm |
| Vægt | 752 g |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkebredde | 121 mm |
| Pakkedybde | 207 mm |
| Pakkehøjde | 78 mm |
| Pakkevægt | 850 g |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ja |
Tekniske detaljer
| Garantiperiode | 2 År |