StarTech.com Thunderbolt 3 Dock with USB-C Host Compatibility, Dual 4K 60Hz DisplayPort 1.4 or Dual HDMI 2.0 Monitors, Single 8K, TB3/USB-C Laptop Docking Station, 96W PD, 5x USB, 10Gbps
96W Power Delivery (TB3CDK2DHUE) - dockingstation - USB-C 3.2 Gen 2 / Thunderbolt 3
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | Thunderbolt 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 2 |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 96 W |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| Antal DisplayPorts | 2 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| DC-in-stik | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Præstation
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Dataoverførselshastighed | 40 Gbit/sek. |
| Maksimal digital opløsning | 7680 x 4320 pixel |
| Antal understøttede skærme | 2 |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Produktfarve | Sort, Grå |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Indgangsstrøm | 2.5 A |
| Udgangsspænding | 20 V |
| Udgangsstrøm | 8,5 A |
| Kompatible strømplug typer | EU, UK |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 IoT Enterprise, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64, Windows 11, Windows 11 x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ubuntu 18.04 LTS, Ubuntu 20.04 LTS |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 220 mm |
| Dybde | 80 mm |
| Højde | 30 mm |
| Vægt | 250 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 305 mm |
| Pakkedybde | 160 mm |
| Pakkehøjde | 110 mm |
| Pakkevægt | 1,1 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, Thunderbolt |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
Logistik data
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 500 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 320 mm |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 40 stk |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 248 mm |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |
Andre funktioner
| Chipsæt | C-Media - CM6533, Genesys Logic - GL3590, Genesys Logic - GL3523, Realtek - RTD2184, Titan Ridge - JHL7440, Cypress - CCG5C |