StarTech.com 4K USB-C Dock
Triple Monitor - Mac & Windows - 60W USB PD (DK30CH2DPPDU) - dockingstation - USB-C - HDMI, 2 x DP - 1GbE
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 2 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 2 |
| Mikrofonindgang | Ja |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| DC-in-stik | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
Præstation
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Dataoverførselshastighed | 6 Gbit/sek. |
| Maksimal digital opløsning | 4096 x 2160 pixel |
| Slot til kabellås | Ja |
| Produktfarve | Sort, Sølv |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Understøtter UASP | Ja |
| Mærke kompatibilitet | Alle mærker |
| Certificering | CE, FCC, TAA |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforsyning | 60 W |
| Indgangsstrøm | 2 A |
| Udgangsspænding | 20 V |
| Udgangsstrøm | 6 A |
| Kompatible strømplug typer | EU, UK |
| Trådløs opladning | Ingen |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 7 x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64 |
| Mac kompabilitet | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 13.0 Ventura |
| Andre understøttede operativsystemer | ChromeOS |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 60 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 82 mm |
| Dybde | 270 mm |
| Højde | 34 mm |
| Vægt | 385 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 161 mm |
| Pakkedybde | 296 mm |
| Pakkehøjde | 71 mm |
| Pakkevægt | 1,45 kg |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | RoHS |
Logistik data
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 370 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 382 mm |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 318 mm |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 10 stk |
Andre funktioner
| Chipsæt | DisplayLink - DL-6950, Genesys Logic - GL3523, Texas Instruments - TPS65982, Parade Technologies - PS176 |
| Antal mikrofon-indgange | 1 |