Kensington SD4842P EQ
dockingstation - USB-C / USB4 / Thunderbolt 3 / Thunderbolt 4 - 2 x HDMI, DP - 1GbE
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Docking |
| Værtsgrænseflade | USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 2 |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning revision | 3.0 |
| USB strømforsyning op til | 100 W |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| HDCP | Ja |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| DC-in-stik | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,1000 Mbit/s |
Præstation
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Dataoverførselshastighed | 10 Gbit/sek. |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Maksimal opdateringshastighed | 120 Hz |
| Antal understøttede skærme | 3 |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington, Nano |
| Produktfarve | Sort |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Plug and play | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Husmateriale | Acrylonitrilbutadienstyren, Polykarbonat (PC) |
| Oprindelsesland | Vietnam |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Indgangsstrøm | 2.5 A |
| Udgangsspænding | 21 V |
| Udgangsstrøm | 7,1 A |
| Kompatible strømplug typer | EU, UK |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -18 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 55% |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Bæredygtighedscertifikater | ErP |
Vægt & størrelser
| Bredde | 195 mm |
| Dybde | 104 mm |
| Højde | 36 mm |
| Vægt | 293 g |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkebredde | 125 mm |
| Pakkedybde | 245 mm |
| Pakkehøjde | 100 mm |
| Pakkevægt | 1,15 kg |
Emballage indhold
| Garantibevis | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | CB, CE, Federal Communications Commission (FCC), RCM, RoHS, UKCA, VCCI |
Logistik data
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 220 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 345 mm |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 6 stk |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 7,5 kg |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 260 mm |
| Ydre emballage nettovægt | 7,5 kg |
Andre funktioner
| Kompatible operativsystemer | Windows 10 or above |
| Specielle funktioner | EQ |
| Antal USB-porte | 5 |