AXAGON HMC-5HL
dockingstation
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning revision | 3.0 |
| USB strømforsyning op til | 100 W |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Mikrofonindgang | Ingen |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ingen |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 1.4/2.3 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wake-on-LAN klar | Ja |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u |
Præstation
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Dataoverførselshastighed | 5 Gbit/sek. |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Maksimal digital opløsning | 4096 x 2160 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz |
| Understøtter hot-plug | Ja |
| Produktfarve | Sølv |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Hub-grænseflader | HDMI, RJ-45, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| Plug and play | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Funktion for opladning | Ja |
| Husmateriale | Aluminium |
| Oprindelsesland | Kina |
| Mærke kompatibilitet | Universel |
| Certificering | CE, RoHS |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget mikrofon | Ingen |
Nedkøling
| Indbygget ventilator | Ingen |
Strømstyring
| Strømkilde type | USB |
| Strømstik | USB Type-C |
| USB-kabellængde | 0,2 m |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede operativsystemer til servere | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede mobile operativsystemer | Ja |
| Andre understøttede operativsystemer | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 65 mm |
| Dybde | 77 mm |
| Højde | 15 mm |
| Vægt | 61 g |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkebredde | 172 mm |
| Pakkedybde | 113 mm |
| Pakkehøjde | 18 mm |
| Pakkevægt | 99 g |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
| Brugervejledning | Ja |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | RoHS, CE |
| Garantiperiode | 2 År |