ALOGIC DV4
dockingstation - USB-C / USB-A - 3 x HDMI, DP - 1GbE
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 2 |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 100 W |
| Antal HDMI-porte | 3 |
| HDMI-version | 1.4b/2.0 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
Præstation
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC, SD, SDHC, SDXC |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Maksimal digital opløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Antal understøttede skærme | 4 |
| Slot til kabellås | Ja |
| Produktfarve | Grå |
| Plug and play | Ja |
| Husmateriale | Acrylonitrilbutadienstyren, Aluminium |
| LED-indikatorer | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | USB |
| USB-kabellængde | 0,8 m |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Andre understøttede operativsystemer | ChromeOS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 172 mm |
| Dybde | 82 mm |
| Højde | 27 mm |
| Vægt | 435 g |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-C |