Club 3D SenseVision USB 3.0 4K Docking Station
dockingstation - USB - DVI, HDMI, DP - 1GbE
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Værtsgrænseflade | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal HDMI-porte | Ja |
| HDMI-version | 1.4a |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| Antal DVI-I-porte | Ja |
| Mikrofonindgang | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | Ja |
| Tilslutning af hovedtelefoner | USB |
| Linie ud | Ja |
| Lyd (L, R) udgang | Ja |
| DC-in-stik | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
Præstation
| Indbygget kortlæser | Nej |
| Optisk drev inkluderet | Nej |
| Maksimal digital opløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Maksimal analog opløsning | 2048 x 1152 pixel |
| Produktfarve | Sort |
| Funktion for opladning | Ja |
| LED-indikatorer | Strøm |
| Knap til nulstilling | Nej |
| Plug and play | Ja |
| Kapabilitet | Lenovo Dell Acer Asus. MSI. Toshiba Apple HP Razer |
| Certificering | CE, RoHS, FCC |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Nej |
Strømstyring
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
Software
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 189 mm |
| Dybde | 74,5 mm |
| Højde | 26,3 mm |
| Vægt | 200 g |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Kabler inkluderet | USB |
| Hurtig start guide | Ja |
Emballagesammensætning
| Vægt af papir/papemballage | 178 g |
| Vægt af plastemballage | 50 g |
| Total paper/cardboard packaging weight | Nej |
| Total plastic packaging weight | Nej |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | RoHS |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 8473 3020 |
Andre funktioner
| Antal mikrofon-indgange | Ja |