Armac ARC 5
strømstødsbeskytter - 2300 Watt
| Enhedstype | Strømstødsbeskytter - ekstern |
| Ledningslængde | 3 m |
| Farve | Grå |
| Indgangspænding | AC 230 V |
| Med frekvens | 50 Hz |
| Nødvendig frekvens | 50 Hz |
| Udgangspænding | AC 230 V 50 Hz |
| Max. elektrisk strøm | 10 A |
| Strømkapacitet | 2300 Watt |
| Overspændingsafledning | Ja |
| Energivurdering | 155 Joule |
| Fastgørelsesniveau | 1200 V |
| Kortslutningsbeskyttelse | Sikring |
| Medfølgende ledninger | Strømkabel 3 m |
| Egenskaber | Plastikkabinet, belyst til/fra-kontakt |
| Service & Support | Begrænset garanti - 2 år |
| Bredde | 29 cm |
| Dybde | 5 cm |
| Højde | 4.5 cm |
| Vægt | 225 g |