APC Smart-UPS 2200VA LCD RM
UPS - 1980 Watt - 2200 VA - med APC UPS Network Management Card
Funktioner
| UPS topologi | Interaktivt indgangsstik |
| Output strømkapacitet (VA) | 2,2 kVA |
| Udgangseffekt | 1980 W |
| Bølgeform | Sine |
| Indgående driftsspænding (min.) | 151 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 302 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 220 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 240 V |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Overspænding energivurdering | 375 J |
| Responstid | 4 ms |
| Nødstrøm Off (EPO) | O |
| Støjniveau | 55 dB |
| Beskyttelse ved overspænding | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Lydalarmer | Ja |
| Hørbare alarmtilstande | Erstatningsbatteri |
| Automatisk genstart | Ja |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder, C19 forbinder |
| Strømstik | C20 forbinder |
| AC udgange, antal | 9 AC stikkontakt(er) |
| Antal udgående IEC stik | 3 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| SmartSlot | Ja |
| SmartConnect-port | Ingen |
Batteri
| Batteriteknologi | Blybatterier (VRLA) |
| Batterikapacitet | 509 At |
| Opladningstid for batteri | 5 t |
| Hot-swap batteri | Ja |
| Automatisk batteritest | Ja |
| Koldstart | Ja |
Design
| Formfaktor | Reolbeslag |
| Rackkapacitet | 2U |
| Produktfarve | Sort |
| Skærmtype | LCD |
| LED-indikatorer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -15 - 45 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 15000 m |
Emballage indhold
| Rack monteringskit | Ja |
| Kabler inkluderet | Indgangsstrømkabel, USB kabel |
| Ledelseskort inkluderet | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | CE, EAC, EN/IEC 62040-1, EN/IEC 62040-2, GS Mark, IRAM, RCM, VDE, WEEE |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | Green Premium |
Vægt & størrelser
| Bredde | 480 mm |
| Dybde | 683 mm |
| Højde | 86 mm |
| Vægt | 42,2 kg |
Emballeringsdata
| Ressource CD | Ja |
| Pakkebredde | 600 mm |
| Pakkedybde | 980 mm |
| Pakkehøjde | 254 mm |
| Pakkevægt | 49,6 kg |
Logistik data
| Produkter pr. palle | 8 stk |
| Samlet CO2-fodaftryk (kg of CO2e) | 3327,3 |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85078000 |
Andre funktioner
| Udgangsspænding | 230 V |