APC Marine Smart-UPS On-Line
UPS - 4500 Watt - 5000 VA
Funktioner
| UPS topologi | Dobbeltkonvertering (online) |
| Output strømkapacitet (VA) | 5 kVA |
| Udgangseffekt | 4500 W |
| Bølgeform | Ren sinus |
| Indgående driftsspænding (min.) | 160 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 275 V |
| Indgangsfrekvens | 45/65 Hz |
| Udgangs driftsspænding (min.) | 220 V |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 230 V |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Overspænding energivurdering | 480 J |
| Crestfaktor | 3:1 |
| Nødstrøm Off (EPO) | Ja |
| Udgangsspænding total harmonisk forvrængning (THD) | 3% |
| Støjniveau | 55 dB |
| Beskyttelse ved overspænding | Ja |
| Lydalarmer | Ja |
| Temperatur spændingskompensation | Ja |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder, C19 forbinder, IEC Jumpers |
| Strømstik | Terminal |
| AC udgange, antal | 12 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Seriegrænseflade | Ja |
| Seriel grænsefladetype | RJ-45 |
| Antal serielle porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Kabelteknologi | 10/100Base-T |
| SmartSlot | Ja |
Batteri
| Batteriteknologi | Blybatterier (VRLA) |
| Antal understøttede batterier | 1 |
| Batterilevetid (maks.) | 5 År |
| Opladningstid for batteri | 1 t |
| Hot-swap batteri | Ja |
| Automatisk batteritest | Ja |
Design
| Formfaktor | Mini Tower |
| Produktfarve | Sort |
| Skærmtype | LCD |
| LED-indikatorer | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP20 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -15 - 45 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 15000 m |
Emballage indhold
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | CE, DNV, EAC, RCM, VDE, REACH |
Vægt & størrelser
| Bredde | 432 mm |
| Dybde | 719 mm |
| Højde | 130 mm |
| Vægt | 54,4 kg |
Emballeringsdata
| Ressource CD | Ja |
| Garantibevis | Ja |
| Pakkebredde | 610 mm |
| Pakkedybde | 960 mm |
| Pakkehøjde | 330 mm |
| Pakkevægt | 66,9 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85078000 |
| Samlet CO2-fodaftryk (kg of CO2e) | 46266,7 |