APC Easy UPS On-Line SRVL
UPS - 900 Watt - 1000 VA - med Rail Kit
Funktioner
| UPS topologi | Dobbeltkonvertering (online) |
| Output strømkapacitet (VA) | 1 kVA |
| Udgangseffekt | 900 W |
| Bølgeform | Sine |
| Indgående driftsspænding (min.) | 110 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 300 V |
| Indgangsfrekvens | 40 - 70 Hz |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 230 V |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Overspænding energivurdering | 945 J |
| Effektivitet | 90% |
| Crestfaktor | 3:1 |
| ECO-tilstand | Ja |
| Nødstrøm Off (EPO) | Ja |
| Støjniveau | 50 dB |
| Lydalarmer | Ja |
| Hørbare alarmtilstande | Lav batterialarm, Overbelastningsalarm |
| Aftagelig ledning | Ja |
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder |
| Strømstik | C14 forbinder |
| AC udgange, antal | 6 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| USB porttype | USB Type-B |
| Seriegrænseflade | Ja |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| RS-232-porte | 1 |
| Modem-porte (RJ-11) | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Nødslukning (EPO) stik | Ja |
| SmartSlot | Ja |
| SmartConnect port | Ingen |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterispænding | 48 V |
| Typisk backup tid ved fuld styrke | 136 min. |
| Typisk backup tid ved halv styrke | 261 min. |
| Batterilevetid (maks.) | 10 År |
| Opladningstid for batteri | 8,5 t |
Design
| Formfaktor | Reolbeslag/tårn |
| Rackkapacitet | 4U |
| Kølingstype | Aktiv |
| Indbygget ventilator | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Kontroltype | Knapper |
| Skærmtype | LCD |
| LED-indikatorer | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP20 |
Driftsbetingelser
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
| Ikke-drift højde | 0 - 15000 m |
Emballage indhold
| Rack monteringskit | Ja |
| Kabler inkluderet | Udgangseffektkabel, Telefon (RJ-11), RJ-45, RS-232, USB kabel |
| Ledelseskort inkluderet | Ingen |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, RoHS, UKCA |
| Certificering | CB , CE, EAC, IEC 60204-2, IEC 60730-1, IEC 62040-1 safety, IEC 62619, KC, RCM, TISI, UKCA, UN 38.3, RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 438 mm |
| Dybde | 616 mm |
| Højde | 172 mm |
| Vægt | 36,3 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 800 mm |
| Pakkedybde | 600 mm |
| Pakkehøjde | 480 mm |
| Pakkevægt | 48,8 kg |