APC Easy UPS 3-Phase Modular
UPS - 400 V, 50 kW, skalerbar, 1 kontakt - 250 kW - 50000 VA - VRLA
| Enhedstype | UPS - ekstern |
| Servicepakker | Start-Up Service 5X8 |
| Farve | Sort |
| Overskudsspænding | Ja |
| Skema til overskudsspænding | N+1 |
| Med frekvens | 50 - 60 Hz |
| Nødvendig frekvens | 40 - 70 Hz |
| Udgangspænding | AC 400 V 50 - 60 Hz |
| Max. elektrisk strøm | 130 A |
| Strømkapacitet | 250 kW / 50000 VA |
| Teknologi | Ventilreguleret blysyre (VRLA) |
| Forsynet spænding | DC 480 - 576 V |
| Udstyr inkluderet | Støv filter |
| Egenskaber | Skalerbar, dobbelt konvertering, EcoStruxure Ready |
| Overensstemmelsesstandarder | IP20, IEC 61641, IEC 62040-3, IEC 62040-2, IEC 62040-1 |
| Service & Support | Begrænset garanti - udskift eller reparer - 1 år |
| Min. driftstemperatur | 0 °C |
| Maks. driftstemperatur | 40 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 0 - 95% RH (non-condensing) |
| Lydudbredelse | 74 dB |
| Bredde | 60 cm |
| Dybde | 85 cm |
| Højde | 199.1 cm |
| Vægt | 251 kg |
| Bredde ved forsendelse | 80 cm |
| Dybde ved forsendelse | 120 cm |
| Højde ved forsendelse | 219.1 cm |
| Vægt ved forsendelse | 262 kg |