APC Back-UPS Pro
UPS - tårn, RGB-lys - 1320 Watt - 2200 VA
Funktioner
| UPS topologi | Interaktivt indgangsstik |
| Output strømkapacitet (VA) | 2,2 kVA |
| Udgangseffekt | 1320 W |
| Bølgeform | Sine |
| Indgående driftsspænding (min.) | 168 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 302 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Udgangs driftsspænding (maks.) | 230 V |
| Uddgående frekvens | 60 Hz |
| Automatisk spændingsregulering (AVR) | Ja |
| Strøm (maks.) | 12 A |
| Overspænding energivurdering | 1080 J |
| Responstid | 8 ms |
| EMI/RFI støjfiltrering | Ja |
| Støjniveau | 45 dB |
| Beskyttelse ved overspænding | Ja |
| Beskyttelsesfunktioner mod strømstød | Netværk |
| Lydalarmer | Ja |
| Hørbare alarmtilstande | Alarm når på batteri, Lav batterialarm, Overbelastningsalarm |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder, Type F |
| Strømstik | Type F |
| AC udgange, antal | 6 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| Seriel grænsefladetype | RJ-45 |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| SmartSlot | Ingen |
| SmartConnect port | Ingen |
Batteri
| Batteriteknologi | Blybatterier (VRLA) |
| Batterispænding | 24 V |
| Antal understøttede batterier | 1 |
| Batterilevetid (maks.) | 5 År |
| Opladningstid for batteri | 16 t |
| Automatisk batteritest | Ja |
| Koldstart | Ja |
Design
| Formfaktor | Tower |
| Rackkapacitet | 0U |
| Kabellængde | 1,52 m |
| Produktfarve | Sort |
| Skærmtype | LCD |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP20 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -15 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3048 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 3048 m |
Emballage indhold
| Ledelseskort inkluderet | Ingen |
| Kabler inkluderet | USB kabel |
| Brugervejledning | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | Green Premium |
Godkendelser
| Certificering | IEC 62040-1-1 IEC 62040-2 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 104,1 mm |
| Dybde | 408,9 mm |
| Højde | 292,1 mm |
| Vægt | 12,3 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 355 mm |
| Pakkedybde | 480 mm |
| Pakkehøjde | 155 mm |
| Pakkevægt | 14,5 kg |