APC Back-UPS Pro BR1600MI
UPS - 960 Watt - 1600 VA
Funktioner
| UPS topologi | Interaktivt indgangsstik |
| Output strømkapacitet (VA) | 1,6 kVA |
| Udgangseffekt | 960 W |
| Bølgeform | Sine |
| Indgående driftsspænding (min.) | 176 V |
| Indgående driftsspænding (maks.) | 294 V |
| Indgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Uddgående frekvens | 50/60 Hz |
| Automatisk spændingsregulering (AVR) | Ja |
| Strøm (maks.) | 10 A |
| Overspænding energivurdering | 509 J |
| ECO-tilstand | Ja |
| Støjniveau | 45 dB |
| Beskyttelse ved overspænding | Ja |
| Beskyttelsesfunktioner mod strømstød | Netværk |
| Lydalarmer | Ja |
| Hørbare alarmtilstande | Alarm når på batteri, Lav batterialarm, Overbelastningsalarm |
Porte & Grænseflader
| AC stikkontakt typer | C13 forbinder |
| Strømstik | C14 forbinder |
| AC udgange, antal | 8 AC stikkontakt(er) |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| SmartSlot | Ingen |
| SmartConnect port | Ingen |
Batteri
| Batteriteknologi | Blybatterier (VRLA) |
| Batterilevetid (maks.) | 5 År |
| Opladningstid for batteri | 16 t |
| Hot-swap batteri | Ja |
| Automatisk batteritest | Ja |
| Koldstart | Ja |
Design
| Formfaktor | Tower |
| Kabellængde | 1,83 m |
| Kølingstype | Passiv |
| Produktfarve | Sort |
| Skærmtype | LCD |
| LED-indikatorer | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -15 - 45 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 15000 m |
Emballage indhold
| Ledelseskort inkluderet | Ingen |
| Kabler inkluderet | USB kabel |
| Brugervejledning | Ja |
Godkendelser
| Certificering | A-tick, C-tick, CE, EAC, GS Mark, RCM, TISI |
Vægt & størrelser
| Bredde | 250 mm |
| Dybde | 382 mm |
| Højde | 100 mm |
| Vægt | 10,9 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 485 mm |
| Pakkedybde | 225 mm |
| Pakkehøjde | 330 mm |
| Pakkevægt | 11,7 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85078000 |
Andre funktioner
| Nominel udgangsspænding | 230 V |
| Nominel indgangsspænding | 230 V |