Agfa Photo DC9200 4K Srebrny
Billedkvalitet
| Kameratype | Kompakt kamera |
| Megapixel | 24 MP |
| Sensortype | CMOS |
| Billedstabilisator | Ja |
Linsesystem
| Optisk zoom | 10x |
| Maksimale blænderåbning tal | 3,3 |
| Objektivtype | Bredvinklet |
Lysstyrke
| ISO-følsomhed (min.) | 100 |
| ISO-følsomhed (maks.) | 1600 |
| ISO-følsomhed | 100, 200, 400, 800, 1600, Automatisk |
| Lysmåling | Centervægt, Evaluerende (multi-mønster), Spot |
Flash
| Flashtilstande | Automatisk, Blitz fra, Flash til, Rød-øje reduktion |
Video
| Videooptagelse | Ja |
| Maksimal videoopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Videoopløsninger | 1280 x 720,1920 x 1080,3840 x 2160 |
| Opløsning ved indfangningshastighed | 1280x720@30fps, 1920x1080@30fps, 3840x2160@30fps |
Lyd
| Indbygget mikrofon | Ja |
Hukommelse
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 64 GB |
Display
| Skærm diagonal | 7,11 cm (2.8") |
| Skærm diagonal (metrisk) | 7,1 cm |
| Anden skærm | Ja |
| Anden skærmdiagonal | 3,91 cm (1.54") |
Porte & Grænseflader
| PictBridge | Nej |
| USB version | 2.0 |
| HDMI | Nej |
Netværk
| Bluetooth | Nej |
| Wi-Fi | Nej |
| Near Field Communication (NFC) | Nej |
Kamera
| Hvidbalance | Automatisk, Overskyet, Dagslys, Fluorescerende, Glødende |
| Scenetilstande | Lydløs lukker |
| Selvudløserens forsinkelse | 2,5,10 sek./side |
| Stativmontering understøttes | Nej |
Design
| Produktfarve | Sølv |
Batteri
| Batteriteknologi | Lithium |
Strømstyring
| Opladningsport til USB Type-C | Nej |
| USB strømforsyning | Nej |
Vægt & størrelser
| Bredde | 102 mm |
| Dybde | 27 mm |
| Højde | 65 mm |
| Vægt | 123 g |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | Ja |
Emballage indhold
| AC-adapter inkluderet | Nej |
| Kabler inkluderet | USB |
| Batterier inkluderet | Ja |