19'' rack mount power strip,
Design
| PDU-typer | Basis |
| Type | Enfaset |
| Rackkapacitet | 1U |
| Montering | Vandret |
| Produktfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| AC udgange, antal | 8 AC stikkontakt(er) |
| Strømstik | Type F |
| AC stikkontakt typer | Type F |
Funktioner
| LED-indikatorer | Strøm |
| Kabellængde | 3 m |
Strømstyring
| Nominel indgangsspænding | 230 V |
| Strøm (maks.) | 16 A |
| Nominel udgangsspænding | 230 V |
Vægt & størrelser
| Bredde | 482,5 mm |
| Dybde | 44,4 mm |
| Højde | 44,4 mm |
| Vægt | 1,1 kg |
| Størrelse | 48,3 cm (19") |
Emballeringsdata
| Pakkevægt | 1,2 kg |
| Pakkebredde | 535 mm |
| Pakkedybde | 72,9 mm |
| Pakkehøjde | 74 mm |